WTK SSA Włocławek rządzi w III lidze. Kożan powrócił już ze stażu z Phoenix

Dawid Jeszke (przy piłce) w akcji pod koszem WTK
Dawid Jeszke (przy piłce) w akcji pod koszem WTK Sławomir Wojciechowski
Nie ma mocnych w tym sezonie III ligi na WTK SSA Włocławek. W czwartek włocławianie w Świeciu odnieśli piąte zwycięstwo.

KK Świecie - WTK SSA Włocławek

KK Świecie - WTK SSA Włocławek 58:74 (14:18, 11:15, 15:18, 18: 23)
KK: Bąk 12 (2), Babicz 9, Herman 6, Jeszke 6, Domżalski 5 oraz Wojtasiński 8 (2), Parda 6, Biesalski 1, Owczarek 0, Bednarski 0.
WTK: Słupiński 19, Maciejewski 16 (2), Jankowski 12 (2), M. Zych 13 (2), Kijewski 5 (1) oraz Cieślakiewicz 4, Barański 3, Wronkowski 2, Sobczak 0, F. Zych 0.

Włocławianie drugi raz w ciągu dziesięciu dni gościli w Świeciu. Klub Koszykówki jednak zawiesił im znacznie wyżej poprzeczkę niż 18 listopada Akademia Koszykówki “Bart". W czwartek lidera prowadził już Grzegorz Kożan, który powrócił już ze stażu z Phoenix.

Początek należał do świecian, którzy prowadzili 6:2. Jednak od 8:7 dla KKŚ inicjatywę przejęli przyjezdni. Kluczem do objęcia prowadzenia 18:11 były trzy “trójki" pod rząd (dwie Mariusz Zych, jedna Kamil Maciejewski). Po 1. kwarcie WTK prowadziło 4 punktami, a w 24. min. przewaga wzrosła do 12 (28:16). W ostatniej minucie przed przerwą KK Świecie odrobił część strat. Po 20. minutach przegrywał 25:33.

Zostali bez rozgrywającego

Na początku 3. kwarty skutecznymi akcjami popisali się Tomasz Herman oraz Sławomir Bąk i świecianie tracili do lidera tylko 4 “oczka". Niestety, Bąk (najlepszy w KKŚ) po chwili złapał piąty faul i musiał zejść z boiska. Gospodarze zostali bez nominalnej “1", bo wcześniej kontuzji doznał Szymon Biesalski. Na dodatek Bąk tak nie mógł się pogodzić z decyzją sędziów, że zarobił jeszcze przewinienie techniczne dla ławki. Włocławianie szybko wykorzystali chwile słabości rywali i za chwilę wygrywali 43:30. Trener Andrzej Struski próbował zmieniać coś w ustawieniu swojego zespołu, ale nie było gracza, który regularnie zdobywałby punkty. Tomasz Herman, Bartosz Babicz i Dawid Jeszke mieli tylko chwilowe przebłyski. Dopiero w ostatnich 12 minutach świecianie zaczęli częściej trafiać z akcji, ale wtedy było już po zawodach. WTK utrzymywało w 4. kwarcie 13-15 pkt przewagi, a w 28. min. prowadziło nawet 20 (74:54). W ekipie lidera wyróżnili się Dawid Słupiński i Kamil Maciejewski.

Inne wyniki 5. kolejki III ligi: MChKK Chełmno - AK “Bart" Świecie 92:47, Portofino Włocławek - AZS UMK Toruń 77:101, Katarzynka Toruń - Noteć 2020 Inowrocław 82:106

1. WTK SSA Włocławek 5 10 427:320
2. AZS UMK Toruń 5 9 487:311
3. Noteć 2020 Inowrocław 5 8 487:377
4. Katarzynka Toruń 5 8 399:394
5. MChKK Chełmno 5 7 368:378
6. KK Świecie 5 7 330:361
7. Portofino AMK Włocławek 5 6 365:413
8. AK “Bart" Świecie 5 5 250:559