Klaudia Breś wystrzelała brąz ME seniorek

(as)
Medalistki ME z Arnhem: Bartków-Kwiatkowska, Breś, Tomala
Medalistki ME z Arnhem: Bartków-Kwiatkowska, Breś, Tomala pzsp.org.pl
Nadzieja "Pomorskiej" za 2014 rok - Klaudia Breś z Zawiszy Bydgoszcz z przytupem wkracza w seniorskie strzelanie. Właśnie zdobyła pierwszy medal mistrzostw Europy.

W holenderskim Arnhem odbyły się mistrzostwa Europy seniorów w strzelaniu z broni pneumatycznej. Jedyny medal dla Polski wywalczyły nasze panie w pistolecie 40 strzałów.

Indywidualnie nie zdołały awansować do 8-osobowego finału. Klaudia Breś była 14. - 378 pkt., Joanna Tomala (Flota Gdynia) 16. - 378, a Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy) 21. - 376. W sumie zdobyły jednak 1132 pkt., co pozwoliło im zdobyć brązowe medale w drużynie. Polki uległy tylko Francuzkom - 1136 i Rosjankom - 1141.

Zawiszanka, podopieczna trenera Wojciecha Kulmatyckiego rozwija się wspaniale. Zdobywała najwyższe laury w juniorkach, w 2014 r. zajęła też 2. miejsce w Pucharze Świata seniorek. Jest naszą wielką nadzieją na dobry występ w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.

Z innych zawodników: Łukasz Czapla (Wawel Kraków) był 5. w przebiegach mieszanych, Żaneta Iwaszuk (Kaliber Białystok) 6. w pistolecie 40 juniorek, Czapla 8. w ruchomej tarczy, a niezły wynik w karabinie juniorek uzyskała Aneta Stankiewicz z Zawiszy (19. - 411,1 - o 2,3 pkt. od finału).