Nowy Klub MX Lipno zawiązał się w ubiegłym roku. Obecnie w stolicy powiatu działają dwa kluby motocross. - Potrzebny był powiew świeżości i nowe pomysły - twierdzi Marcin Kawczyński. - Wszyscy jednak uważamy, że podwaliny pod motocross w Lipnie dał Jerzy Zieliński i dawna ekipa. Jego zasług nikt nie umniejsza.
Nowy klub, nowe możliwości
Prezesem MX Lipno został Paweł Grębowski. Klub rozwija się działa prężnie. W jego szeregach jeździ już blisko trzydziestu zawodników z całej Polski. Wszyscy w jednakowych strojach, a na motocyklach identyczne proporce. Już chcą dołączyć kolejni.
- Mamy zgłoszenia od kolejnych osób. Dokładnie wszystko rozważamy, bo myślimy o przyszłorocznym budżecie. Każdemu zawodnikowi musimy zapewnić wiele rzeczy, na co potrzebujemy środki - tłumaczy Marcin Kawczyński.
Klub wspierają liczni sponsorzy, którzy zachwyceni są osiągnięciami motocyklistów. Ostatnio pozyskali także pieniądze z Unii, za które kupili sprzęt do równania toru.
- Skupiamy się na ty, aby wspierać naszych zawodników. W naszych szeregach jeździ jedna kobieta, teraz są zgłoszenia od dwóch kolejnych pań. My jako zawodnicy możemy także liczyć na wsparcie naszych żon, narzeczonych i dziewczyn - dodaje zawodnicy z numerem 88.
Szukają pieniędzy dla zawodników
Na zorganizowanych przez MX Lipno w zawodach panie upiekły i sprzedawały ciasta. Wszystkie środki poszły na działanie klubu. Jednym ze sponsorów jest także żona Marcina Kawczyńskiego, która zapewniła stroje dla wszystkich zawodników.
- Jesteśmy nowością na skalę kraju - mówi Marcin Kawczyński. - Nikt nie wierzył, że będziemy mieli od początku tak świetne wyniki. Działamy rok, a już stoimy na podium w najważniejszych zawodach.
Sukcesów jest więcej. To mistrzowie
Sezon, który trwał od kwietnia, już się zakończył. Ostatnie zawody odbyły się w Więcborku, gdzie zawodnicy z Lipna zdobyli Mistrzostwo Strefy Północnej. Grupowo wywalczyli także Mistrzostwo Okręgu Bydgoskiego PZM. MX Lipno zdobył także: Wicemistrza Polski w klasie Senior, drugiego Wicemistrza Polski w klasie Junior oraz drugie Miejsce Pucharu Polski. Rozdanie pucharów odbędzie się podczas oficjalnego zakończenie sezonu w grudniu.
Indywidualnie zawodnicy wywalczyli tytuły:
- Marcin Bandosz, Mistrz Polski w klasie Mx 12:
- Mieszko Polnar, wicemistrz Polski w klasie Mx 65.
W Mistrzostwach Strefy Polski Północnej:
- Damian Bykowski pierwsze miejsce w klasie Open;
- Patryk Ćwikliński pierwsze miejsce w klasie Mx1C;
- Adrian Marciniak drugie miejsce w klasie Open;
- Bartosz Byliński trzecie miejsce w klasie Mx1c;
- Marcin Kawczyński trzecie miejsce w klasie Masters.
- Czołowi zawodnicy w Polsce tacy jak Kuba Barczewski, czy Bracia Kędzierscy, czy Artur Łykowski zajęli bardzo dobre miejsca w Mistrzostwach Polski oraz zawodach strefowych, ale ze względu na kontuzje nie są na podium w klasyfikacji generalnej - dodaje nasz rozmówca.
Panowie i panie przygotowują się do rozpoczęcia zimowego, treningowego sezonu. Jest już pomysł, by jeden z treningów na PUK Arenie, zresztą jedynej w kraju, zasilił konto zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Życzymy powodzenia w kolejnym sezonie!
