Gazeta Pomorska

Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej na chełmińskim rynku przedstawiła kandydatów [zdjęcia]

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów w wyborach samorządowych. Jak się okazuje, nie ma kandydatów na burmistrza i wójtów, ale sporo do

Czytelnik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej na chełminskim rynku przedstawiła kandydatów [zdjęcia]

Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów w wyborach samorządowych. Jak się okazuje, nie ma kandydatów na burmistrza i wójtów, ale sporo do rady powiatu.

Wójt gminy Unisław Jakub Danielewicz powitał na rozpoczęciu kampani wyborczej Koalicji Obywatelskiej w powiecie. - Przed Polską najważniejsze wybory w historii. Od wyniku zależy w jakim państwie będziemy żyli i jak będzie wyglądał za kilka lat powiat, miasto, gminy - mówił.

Na starówce wsparcia kandydatom udzielał toruński senator PO Przemysław Termiński. Podkreślał, jak ważne jest tworzenie i kontynuowanie tradycji samorządnej i to, by o wszelkich sprawach dotyczących regionu decydowano na poziomie samorządów lokalnych. O tym, gdzie ma powstać droga, chodnik, mają decydować burmistrz, wójtowie.

Kim są kandydaci do Rady Powiatu Chełmińskiego z Koalicji Obywatelskiej?

Lista jeszcze nie jest zamknięta, a znaleźć można na niej przedstawicieli różnych zawodów i środowisk. Wśród nich są już: Beata Krzemińska - rzecznik prasowy marszałka województwa, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Chełmińskie i Bogdan Jankowski - wieloletni prezes Lisewskiej Mleczarni czy Grażyna Górecka - pracownik kadr Helvetii i ławnik Sądu Rejonowego w Chełmnie.

O głosy ubiegać będą się też: Katarzyna Skomra - pracownik Urzędu Gminy w Unisławiu, przewodnicząca Rady Sołeckiej Sołectwa Głażewo; Jan Gulczyński - nauczyciel, harcerz i wychowawca pokoleń młodzieży; Jan Marszałek - nauczyciel; Kamila Osuch - pracownik grupy banków spółdzielczych, animatorka życia społecznego; Małgorzata Giżyńska - nauczycielka, prezes LGD Chełmna i Beata Jantoń - animatorka życia społecznego w Brzozowie, działaczka KGW.

W radzie chcą też zasiąść: Monika Bobin - nauczycielka, dyrektor SP w Kokocku; Monika Śliwińska - przedsiębiorca, właściciel biura pośrednictwa nieruchomości; Mariusz Krzemiński - nauczyciel, trener; Michał Szpręglewski - kierownik wodociągów w gminie Lisewo, pracownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Paweł Marwitz - dyrektor GOK-u w Unisławiu, laureat nagrody Człowiek Roku 2015 Powiatu Chełmińskiego w Plebiscycie Gazety Pomorskiej.

Są też: Patryk Grzeszczak - nauczyciel, ratownik wodny, Tomasz Krzysztyniak - przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i położnych w Toruniu oraz Tomasz Drążkowski - przedsiębiorca, druh OSP Trzebcz.

Program 300 plus - jak otrzymać wsparcie finansowe?Polecamy