
Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrczu powiat bydgoski. Koło liczy 80 osób w tym 11 panów.

Koło Gospodyń Wiejskich w Grębocinie założone zostało w 1935 roku posiada własny sztandar, który jest szczególnym powodem do dumy. Obecnie koło zrzesza 40 pań.Nasza działalność polega na krzeweniu kultury oraz tradycji kulinarnych. Panie zrzeszone w naszym kole spotykają się zawsze w ostatnią środę miesiąca w świetlicy środowiskowej, na spotkaniach wymieniamy się przepisami kulinarnymi i ciekawostkami życia codziennego. Bierzemy udział w festynach, akcjach charytatywnych,spotykamy się i organizujemy poczęstunki na świętach z okazji dnia kobiet, matki, andrzejek i dożynek. Organizujemy wycieczki w różne zakątki Polski. Nasze koło żartobliwie nazywane jest kołem turystycznym. Głównym sponsorem naszego koła jest Urząd Gminy Lubicz oraz Stowarzyszenie Podgrodzie Toruńskie.

Koło Gospodyń Wiejskich w Piasecznie.
Powstało w lutym 1975 roku. Obecnie liczy 20 członkiń. Organizujemy dla członkiń Naszego: Koła Dzień Kobiet, Dzień Matki, Wigilię. Co roku bierzemy udział w dożynkach, na które wykonujemy wieniec dożynkowy. Lubimy się spotykać, rozmawiać i wspólnie gotować potrawy. Naszą specjalnością jest zupa gulaszowa, którą serwujemy przy różnych okazjach. W tym roku reprezentowałyśmy naszą gminę na wystawie stołów wielkanocnych.

Kolo Gospodyń Wiejskich w Ludzisku.
Pierwsze zebranie odnośnie założenia KGW odbyło się w 2007 roku na które przybyło kilka pań sołectwa oraz sołtys wsi .wybrano przewodniczącą jest nią Anna Domżalska która przewodniczy do dnia dzisiejszego .Koło bardzo szybko zaczęło działać już po paru dniach było w gminie by poinformować wice burmistrza o istnieniu koła .Pierwszym sprawdzianem było zorganizowanie zbliżającego się dnia kobiet ( odbyło się to w szkole podstawowej za co dziś dziękujemy dyrektorowi panu Andrzej Antoniewicz ponieważ wówczas nie było jeszcze świetlicy wiejskiej )udało się przybyło 50 pań był kwiatek który wręczał sołtys wsi kawa oraz ciastko .Potem to poszło jak z procy zabawy wiejskie na powietrzu ,dzień dziecka ,dożynki ,andrzejki na początku to tylko udzielały się panie w naszej wsi wraz z sołectwem Ludziska, ale potem to już imprezy gminne oraz z czasem powiatowe. Następnie z pieniążków jakie udało się zebrać zakupiły rzeczy które na dzień dzisiejszy służą w wiejskiej świetlicy wiejskiej .Mimo trudności jaki je spotykały na drodze kobitki nie poddały się .Na dzień dzisiejszy jest kilka pań które intensywnie nadal działają spotykają się co miesiąc omawiają działania jakie będą realizować posiadają kronikę w której uwieczniają swoje działania .Kobitki oprócz wyjazdów na różnego rodzaju wyjazdy ,festyny regionalne również uczą się dequpage ostatnio haftu .Mówią że cieszą je pozytywne opinie i że ich działalność pozostawi jakiś wkład w naszym społeczeństwie to ich mobilizuje do dalszego działania.