Kolarze z Wielkiego Rychnowa na inauguracji sezonu

Karolina Rokitnicka
Start młodziczek
Start młodziczek UKS
Zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo uczestniczyli w dwóch wyścigach kolarskich. To oficjalna inauguracja ogólnopolskiego ścigania.

W Międzynarodowym Kryterium Kolarskim na ulicach Dzierżoniowa wychowanek „Sokoła”, obecnie junior TKK „Pacific” Piotr Klimkowski zajął III miejsce.

- Wśród blisko setki juniorów młodszych Adrian Marzec był szósty, a Daniel Śliwka i Bartosz Małkiewicz przyjechali w peletonie zasadniczym - informuje UKS Sokół. - W zmaganiach młodziczek najwyżej sklasyfikowana, na szóstej pozycji została Paulina Matczak, Agata Kowalska była dziesiąta, a Anita Tomaszewska szesnasta. Warto dodać, iż dla dziewcząt był to debiut w wyścigu rangi Ogólnopolskiej.

Nasi kolarze w Sobótce k. Wrocławia uczestniczyli w XXX Międzynarodowym Wyścigu „Ślężański Mnich”. Tu do rywalizacji stanęło ponad 1500 zawodników. Junior młodszy Daniel Śliwka zajął siódme miejsce. Młodziczki też były w czołówce - Agata Kowalska dziesiąta, Paulina Matczak jedenasta i Anita Tomaszewska dwunasta. Młodzicy. Kacper Sęk, Paweł Walenciak i Tymoteusz Śliwka swój pierwszy start w Ogólnopolskim wyścigu zakończyli meldując się w grupie zasadniczej.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatniego tygodnia w kraju (07.04-13.04)