Kolejarz Chojnice gra dalej

(olo)
Kolejarz Chojnice pokonał w rzutach karnych Borowiaka Czersk i awansował do kolejnej rundy.

Również rzuty karne potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu pomiędzy Czarnymi Ostrowite a liderem IV ligi Lechią II Gdańsk.

Spotkanie przy Lichnowskiej do ciekawych nie należało. Nic dziwnego, bo na murawie spotkały się dwie najsłabsze drużyny V ligi. I było to widać. Emocje pojawiły się dopiero w drugiej połowie, bo wpadły trzy bramki i w rzutach karnych. Bezradność piłkarzy Kolejarza przeżywał trener Marek Wirkus, któremu parę razy puściły nerwy i słychać było niezłą wiązankę nieprzyzwoitych słów. Ale najwyraźniej tak trzeba było, bo po słabej katastrofalnie słabej pierwszej połowie w drugiej Kolejarz odrobił straty, doprowadził do remisu i po rzutach karnych wygrał z Borowiakiem.

Bramki dla Kolejarza strzelili Drobiński i Galikowski, dla Borowiaka Szynwelski i Jażdżewski.

Również remisem 2:2 zakończył się mecz Czarnych Ostrowite (V liga) i lidera IV ligi, czyli rezerw Lechii Gdańsk. Prowadzenie Czarnym dał w 17 minucie Sergiej Jeroszewicz. W 30. min. Lechia II wyrównała, a w 60. min podwyższyła na 2:1. W 80. min wyrównał wynik Marcin Synoradzki. Mecz i dogrywka zakończyły się remisem, a karne lepiej wykonywali goście z Gdańska i awansowali do kolejnej rundy.

Pozostałe wyniki: Orzeł Choczewo - Orlęta Reda 2:5, Grunke Somonino - Korona Żelistrzewo 1:2, MKS Władysławowo - Czarni Pruszcz Gdański 2:3, KP Sopot - Murkam Przodkowo 1:6, Radunia Stężyca - Orzeł Trąbki Wielkie 3:1, Grom Kleszczewo - Gryf 2009 Tczew 1:2, Korona Cedry Małe - Atlas Goręczyno 2:5, Olimpia Osowa - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:4, Lechia Gdańsk Oldboys - Wietcisa Skarszewy 2:0, GTS Kolbudy - Pomezania Malbork 3:2, Czarni Ostrowite - Lechia II Gdańsk 2:2 (karne 3:5), Kolejarz Chojnice - Borowiak Czersk 2:2 (karne 5:4), Pogoń Prabuty - Powiśle Dzierzgoń 1:3,

Wisła Korzeniewo - Wierzyca Pelplin 3:2, Wisła Steblewo - Olimpia Sztum 2:5, Grom Nowy Staw - Centrum Pelplin 1:0, Gryf 2009 II Tczew - Rodło Kwidzyn 5:1.