Kolejne medale Halowych Mistrzostw Europy dla sportowców z regionu. Polska już na czele!

HME mastersów w Toruniu
HME mastersów w Toruniu Archiwum
Kolejne medale dla regionu w Halowych Mistrzostwach Europy mastersów w lekkiej atletyce w Toruniu. Polska obejmuje prowadzenie w klasyfikacji medalowej.

Henryk Wierzchowski z Torunia, w trzecim dniu 14. Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które trwają w Toruń Arena, zdobył złoty medal. Jeden z naszych najstarszych lekkoatletów w kategorii M90 zajął pierwsze miejsce w skoku w dal. Kilka godzin później uplasował się na drugim miejscu w pchnięciu kulą.

Srebrny medal w terenowym biegu na 6km zdobył Władysław Angiel (M80+) z Bydgoszczy. W tej konkurencji wystartował m.in. Robert Korzeniewski, nasz czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie. To oczywiście nie jedynie głośne nazwisko na listach startowych. W środę wieczorem o medale w sprincie będzie ścigał się m.in. Dwain Chambers, w przeszłości halowy mistrz Europy i świata, ale i dopingowicz, który był zdyskwalifikowany w latach 2003-2005.

Z kolei w popołudniowej sesji Karol Górny z Grudziądza uplasował się na trzecim miejscu w biegu na 400m, a torunianin Wacław Krankowski (M70) zdobył brązowy medal w rzucie ciężarkiem. Przypomnijmy, że w poniedziałek Krankowski, jednocześnie szef ekipy organizującej zawody w Toruniu, został mistrzem Europy w pchnięciu kulą.

Po trzech dniach mistrzostw w klasyfikacji medalowej na czele była Polska ze 114. medalami (47 złotych, 36 srebrnych i 31brązowych). Na drugim plasuje się reprezentacja Niemiec, która ma w dorobku 106 medali ( 39 złotych, 36 srebrnych i 31 brązowych).

W środę odbędą się przede wszystkim półfinały na 800m, które potrwają od godz.10 do 16. Natomiast od godz.19 do 21 zaplanowano bardzo atrakcyjne finały sprintu na 60m. Poza tym, mastersi będą rywalizować między innymi w: trójskoku, pchnięciu kulą, skoku w dal, skoku wzwyż. Wstęp bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na stronie mistrzostw – emaci2024.com