Kolumbia lepsza od USA na inaugurację Copa America [ZDJĘCIA]

Bartosz Głąb, mgs
Kolumbia pokonała USA 2:0
Kolumbia pokonała USA 2:0 Fernando Llano
Jubileuszowa edycja Copa America 2016 rozpoczęła się od starcia gospodarzy - reprezentacji Stanów Zjednoczonych z Kolumbią w ramach grupy A.

Spotkanie było bardzo wyrównanie od pierwszych minut, ale o wyniku zadecydowały stałe fragmenty gry. Najpierw po świetnie bitym rzucie rożnym przez Kolumbijczyków już w 8. minucie strzałem z woleja wynik spotkania w Santa Clara otworzył Cristian Zapata. W końcówce pierwszej części gry zespół Kolumbii zadał drugi cios. Po zagraniu ręką we własnym polu karnym jednego z zawodników Stanów Zjednoczonych James Rodriguez pewnie wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W drugiej połowie Stany Zjednoczone wzięły się za odrabianie strat, ale robiły to bardzo nieudolnie. Najlepszą okazję na zdobycie kontaktowej bramki miał Clint Dempsey, którego strzał z rzutu wolnego "wyjął" niemalże z okienka bramki David Ospina. W końcówce Carlos Bacca miał jeszcze znakomitą sytuację na ustalenie wyniku na 3:0, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił tylko w poprzeczkę.

W drugim meczu tej grupy o 23:00 polskiego czasu Kostaryka zagra z Paragwajem. Następne mecze tej grupy zostaną rozegrane 7 czerwca, a zagrają w nich Stany Zjednoczne z Kostaryką, oraz Paragwaj z Kolumbią.

Stany zjednoczone - Kolumbia 0:2

Bramki: 8' Zapata, 42' James Rodríguez

Kartki: 57' Bedoya

Stany Zjednoczone: Guzan – Yedlin, Cameron, Brooks, Johnson, Jones (66' Nagbe), Bradley, Bedoya (86' Zusi), Zardes, Dempsey, Wood (66' Pulisic).

Kolumbia: Ospina – Arias, C. Zapata, Murillo, F. Díaz, S. Pérez (86' Sánchez), D. Torres, Cuadrado, James Rodríguez (72' Celis), Cardona, Bacca (88' D. Moreno).

Materiał oryginalny: Kolumbia lepsza od USA na inaugurację Copa America [ZDJĘCIA] - Gol24