Abonament RTV muszą zapłacić wszyscy, którzy mają odbiornik radiowy lub telewizyjny (dotyczy to domu, mieszkania, a nawet samochodu!). Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to, z ilu urządzeń korzystamy.
Polowanie kontrolerów na osoby, które nie płacą abonamentu RTV trwa. Na celowniku Poczty Polskiej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji znalazły się osoby, które zakupiły telewizor, ale go nie zarejestrowały.
Zobacz: Kontrolerzy abonamentu RTV mogą zapukać do twoich drzwi! Te osoby mogą spodziewać się kontroli
Abonament RTV - "polowanie" na osoby, które kupiły telewizor
Abonament RTV nie zostanie zlikwidowany. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że od początku 2021 roku będą obowiązywać wyższe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego.
Abonament RTV. Kontrolerzy mogą zapukać do twoich drzwi! Trwają kontrole u osób, które zakupiły telewizor, a nie zgłosiły go do rejestru i nie płacą abonamentu RTV. Kary mogą być naprawdę dotkliwe!
Abonament RTV jest ściągany przez Pocztę Polską. Jego wysokość ustanawia co roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała nowe stawki abonamentu. Od początku 2021 roku będą obowiązywać wyższe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego. Miesięczna opłata za radio wzrośnie o 50 groszy, a za telewizor lub radio i telewizor - o 1,80 zł. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że utrzyma zniżki dla abonentów, którzy uiszczą opłaty z góry, za okres dłuższy niż jeden miesiąc.
Jakie są kary za niepłacenie abonamentu RTV?. Jeśli nie zarejestrowaliśmy odbiornika i wpadniemy podczas kontroli, możemy zostać ukarani nakazem zapłaty kwoty 681 zł, czyli 30-krotności miesięcznego abonamentu.
Jeśli mamy zarejestrowany telewizor lub radio, ale zaprzestaliśmy płacenia abonamentu RTV, możemy otrzymać wezwanie do zapłaty za niezapłacone składki od momentu zarejestrowania odbiornika wraz z odsetkami!
