Konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do PE...

  Konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do PE [TRANSMISJA NA ŻYWO]

  mik, onet, tvp

  Aktualizacja:

  Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Bydgoszczy

  Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Bydgoszczy ©Tomasz Czachorowski, zdjęcie archiwalne

  23 lutego o godzinie 11 w hali Expo w Warszawie rozpoczęła się konwencja Zjednoczonej Prawicy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedziano występ prezesa PiS Jarosław Kaczyński oraz premiera Mateusz Morawiecki. PiS ma podsumować dokonania rządu i wyznaczyć cele na przyszłość. Poniżej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego oraz założenia programowe partii na ten rok.
  Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Bydgoszczy

  Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Bydgoszczy ©Tomasz Czachorowski, zdjęcie archiwalne


  Transmisja LIVE z konwencji PiS:


  Zaczęliśmy drogę dotarcia do każdego Polaka. To będzie sukces Polski, to będzie szansa na dogonienie Europy - Jarosław Kaczyński.

  Więcej o konwencji PiS w Warszawie poniżej oraz w tym artykule (kliknij, żeby przejść).

  Wystąpił również minister rozwoju Jerzy Kwieciński.
  Oto co między innymi mówił: "Realizujemy największe w historii programy inwestycyjne". "Przodujemy w wykorzystaniu środków unijnych. Mówiono, że jesteśmy nieeuropejscy, a teraz wszyscy nas pokazują jako przykład. Mamy w tej chwili 50 tys. realizowanych projektów. Do każdej gminy w Polsce trafiły pieniądze unijne, to jest nasza europejskość! ". "Centralny Port Komunikacyjny zmieni oblicze transportowe naszego kraju. Jesteśmy odważnie w realizacji takich projektów i to pokazujemy".

  Na scenę wyszła była premier Beata Szydło. "Jestem z wami, by po raz kolejny stworzyć biało-czerwoną drużynę. Razem damy radę! Wy dziś macie prawo rozliczyć nas z naszych deklaracji. Po czterech latach możecie zastanowić się, czy w tym czasie wasze życie zmieniło się na lepsze" - mówi Szydło. - Prawdziwym przełomem kopernikańskim był program „500 plus”. Przywrócił godność rodzinom, stał się kołem zamachowym gospodarki. Polska dzięki niemu stała się symbolem mądrej polityki prorodzinnej. Prezent od Jarosława Kaczyńskiego dla emerytów będzie wynagrodzeniem trudów dla tej grupy wiekowej.

  Prezent od Jarosława Kaczyńskiego dla emerytów będzie wynagrodzeniem trudów dla tej grupy wiekowej - Beata Szydło

  Morawiecki: Mam strategię, dokładny plan, i to też nie jest koniec, bo w czerwcu i lipcu będziemy prezentować kolejne postulaty programowe.

  Udowodniliśmy, że wiemy jak rozwijać Polskę dla wszystkich obywateli. Droga do Europy to Polska jako bijące serce Europy. Musimy sobie odpowiedzieć, czy wolność to wolność wyjazdu na Zachód, czy tworzenie miejsc pracy tutaj. Dla mnie odpowiedź jest jasna - premier Morawiecki.

  Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. "Polska zasługuje na więcej. Praca dla Polaków i dostatnia Polska, to nasze motto. Druga kadencja pozwoli realizować nasz plan. Zachować wszystkie zdobycze, zachować kierunek ku praworządności, wolności, równości. To droga wytyczona przez Porozumienie Centrum, ku NATO, ku UE. To droga podjęta przez premiera Olszewskiego. Jego pytanie, czyja ma być Polska, rozstrzyga się w tych wyborach. To są wybory o zmianę w Polsce. Musimy je wygrać, by zmieniać Polskę. Polska jest w Europie od 1000 lat, kształtujemy Europę, budujemy jej przyszłość. Niektórzy próbują tę europejskość przywłaszczyć, chowają się za spódnicą starszej cioci, ale my wiemy, że tak naprawdę europejskość to nie zamykane posterunki policji, zamknięte kościoły, puste ulice. Dla nas Europa to europejskie zarobki, europejska zasobność portfeli. Wiemy jak tam dotrzeć – to nasz program dla klasy średniej" - mówił premier.

  Będziemy iść dalej tą drogą, którą rozpoczęliśmy trzy lata temu. Pokazaliśmy już, że to umiemy, i dalej będziemy umieli. Jarosław Kaczyński
  Przed politykami występuje Jarosław Kaczyński. Zebrani przywitali go burzliwymi oklaskami, skandując "Jarosław, Jarosław". Swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński zaczął od słów: "Moment jest ważny, zaczynamy kampanię wyborczą. Ona będzie w dwóch turach, każda z nich jest ważna, ta na jesieni najważniejsza. Stawką obu tych kampanii jest Polska, jej przyszłość Polski i Polaków -mówił Kaczyński. - Wybory zdecydują, czy będzie to Polska dla wszystkich, czy Polska dla niektórych - dodał prezes PiS. Prezes PiS zapowiedział pierwszy punkt nowego programu PiS - 500 + na pierwsze dziecko. Człowiek z pustymi kieszeniami nie jest wolny. Drugi punkt to pomoc dla ludzi młodych, do 26 roku bez podatku PIT dla pracowników. Po trzecie, obniżenie kosztów pracy, podniesienie sumy, która jest zaliczana jako koszt pracy, obniżenie PIT-u pracowniczego. Po czwarte, „trzynastka” – 1100 zł dla każdego emeryta. Wypłaty świadczeń dla emerytów mają być realizowane już w maju, a pieniądze z 500+ na pierwsze dziecko już od 1 lipca. Pozostałe zapowiedzi realizowane mają być do końca lata, do końca 21 września. PiS ma naprawić także siatkę PKW. "W ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia PKS zostały zredukowane o połowę. Przywrócimy to, przywrócimy połączenia" - deklarował prezes.


  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  To warto zobaczyć

  Wideo