Koronawirus: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać, co można kupić, jak dostać pieniądze? [WNIOSEK]

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Koronawirus w Polsce: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać? Co można kupić? Jak dostać pieniądze?
Koronawirus w Polsce: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać? Co można kupić? Jak dostać pieniądze? Lukasz Gdak
Pomoc dla nauczycieli - jest do pobrania wniosek. Kto może skorzystać? Do kiedy trzeba złożyć wniosek? Co można kupić, by otrzymać zwrot do 500 złotych? Przeczytaj poniżej:

Kto może skorzystać z dofinansowania? Czy przysługuje ono również nauczycielom szkół niepublicznych?
Świadczenie należy się nauczycielom i dyrektorom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, zarówno ze szkół i placówek publicznych jak i niepublicznych, którzy wykonywali lub wykonują pracę zdalną z uczniami. Świadczenie służy podniesieniu jakości kształcenia z uczniami na odległość i refundacji kosztów jakie z tego tytułu ponieśli nauczyciele.

KLIKNIJ TU i pobierz wniosek o uzyskanie pomocy dla nauczycieli w kwocie do 500 zł na naukę zdalną

Którym nauczycielom przysługuje wsparcie?
Świadczenie przysługuje nauczycielom i dyrektorom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, zarówno ze szkół i placówek publicznych, jak i niepublicznych, którzy wykonywali lub wykonują pracę zdalną z uczniami. Wsparciem nie są objęci nauczyciele przedszkoli, oddziałów przedszkolnych czy innych form wychowania przedszkolnego.

Jaka jest kwota dofinansowania?
Dofinansowanie będzie wypłacone w kwocie wskazanej we wniosku na podstawie przedłożonego dowodu zakupu, jednak nie wyższej niż 500 zł. Uwaga: wypłata świadczenia zwolniona jest z podatku i składek na ubezpieczenie społeczne.

Czy zwykły paragon wystarczy do rozliczenia?
Jeżeli zakup nastąpił od 1 września br. do 20 listopada br. to na wzorze wniosku dołącza się oryginał lub kopię paragonu oraz oświadczenie nauczyciela, że paragon dotyczy zakupionego sprzętu, oprogramowania lub usługi. Wszystkie zakupy po 20 listopada br. nauczyciel musi już udokumentować imiennym dowodem zakupu.

Czy jeśli pracuję w kilku szkołach, to mogę złożyć kilka wniosków?
Nie. W takiej sytuacji wniosek należy złożyć u dyrektora placówki, w której nauczyciel jest zatrudniony w najwyższym wymiarze. Jeżeli w tych placówkach zatrudnienie jest w równym wymiarze, to wniosek należy złożyć tam, gdzie wcześniej zawarto umowę.

Do kiedy mogę złożyć wniosek?
Wniosek należy złożyć najpóźniej do 7 grudnia br.

Po jakim czasie od złożenia wniosku otrzymam pieniądze?
Dofinansowanie zostanie wypłacone najpóźniej do 31 grudnia br.

Jak będzie wyglądać procedura składania wniosków?
Nauczyciel do 7 grudnia br. składa wniosek do dyrektora placówki, następnie do 11 grudnia br. dyrektor przekazuje zbiorczą listę nauczycieli uprawnionych do wypłaty (w przypadku szkół niesamorządowych dyrektor składa krótki wniosek o udzielenie dotacji celowej). Do 31 grudnia br. nauczyciele otrzymają na konta wypłatę środków.

Czy w ramach zakupów mogę dofinansować koszty zakupu smartfona czy koszty internetu?
Tak. W ramach programu będzie można przedłożyć dowód zakupu smartfona, jak i zrefundować koszty zakupu usługi dostępu do internetu. Szczegółowy wykaz refundowanych przedmiotów zakupu znajduje się na stronie MEN.

Czy sprzęt kupiony w marcu lub w kwietniu może być zrefundowany?
Nie. Refundacji podlegają zakupy dokonane pomiędzy 1 września a 7 grudnia br.

KLIKNIJ TU i pobierz wniosek o uzyskanie pomocy dla nauczycieli w kwocie do 500 zł na naukę zdalną

Pocovidowa łysina

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus: 500 zł dla nauczycieli - rozporządzenie podpisane. Kto może skorzystać, co można kupić, jak dostać pieniądze? [WNIOSEK] - Polska Times

Komentarze 6

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
dajpanspokoj

Jak szczekacie na nauczycieli - to idzie do cholery pracować w szkołach. Na pewno tacy geniusze jak Wy wszystko dobrze zrobicie!

A
Antonina

Wywalić połowę tych pasożytów na zbite pyski, a reszcie zabrać przywileje i dać 100% podwyżki. Każdy będzie zadowolony. Oprócz grubasów z ZNP

O
Ojciec 60
19 listopada, 9:57, Józek:

Oni mają "ful wypas". A my rodzice? Zaraz ktoś napisze, że mam 500 ale nauczyciele mają szereg dodatków. Z tego 500 mam opłacić opiekunkę dla dziecka, zakupić książki, komputer, wakacje, itp.

Ja jak miałem dzieci nie miałem pińset i jakoś dałem radę wychować je na uczciwych ludzi. mało ci 6000zł na dziecko rocznie czyli przez ostatnie 5 lat to 30000zł na dziecko. To naprawdę tak mało że nie można z tego kupić komputera i wysłać dziecka na wakacje?

P
Przecz z Popisem

To teraz kazdy biedak bedzie szedl z łapami po hajs i dadza sie uzaleznic, kolejny czynnik ktory wplynie na wzrost cen. Nie no owszem , nalezy im sie, przeciez ciezko pracuja. Zamiast nie zabierac w ppdatkach lepiej rozdac . Ciekawe jak oni to zrobia skoro Kaczy z Morawskim chca veta i zablokuja nam kase to nie bedzie co rozdawac . Kraj biedny intelektualnie. Wasz wybor , wasz syf

o
opolanin
19 listopada, 10:55, rodzic:

Do wszystkich hejtujących na nauczycieli - dlaczego nie przychodzicie do pracy w oświacie, jeżeli uważacie, że tak maja super ? Nauczycieli brakuje, każdy kto ma wykształcenie będzie serdecznie witany. Pracujcie w oświacie i zakosztujcie tego

" miodu " !

Bardzo wielu Polaków dotknęła kwarantanna , zarówno w oświacie ale i w innych dziedzinach. To że wszyscy mamy dość tego nie świadczy o tym że musimy sobie skakać do gardeł. Rację mają tak naprawdę wszyscy i rodzice i nauczyciele i pozostali. Musicie jednak pamiętać o jednym , jeżeli będziecie w domu przy dzieciach pluć na nauczycieli to Wasze dzieci niestety nie otrzymają wzorców kultury i szacunku. Proponuję każdemu niezadowolonemu rodzicowi zgłosić swoje uwagi do kierownictwa placówek oświatowych na konkretne niewłaściwe postepowanie nauczycieli. Zapewniam że już to powinno poprawić jakość zajęć.

r
rodzic

Do wszystkich hejtujących na nauczycieli - dlaczego nie przychodzicie do pracy w oświacie, jeżeli uważacie, że tak maja super ? Nauczycieli brakuje, każdy kto ma wykształcenie będzie serdecznie witany. Pracujcie w oświacie i zakosztujcie tego

" miodu " !

Dodaj ogłoszenie