https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krajna zaczęła jubileusz

Tekst I Fot. Mareietta Chojnacka
Byli i obecni prezesi i dyrektorzy "krajny" ze  statuetką św. Wawrzyńca
Byli i obecni prezesi i dyrektorzy "krajny" ze statuetką św. Wawrzyńca
Wczoraj prezes Międzyzakładowego Ludowego Klubu Sportowego "Krajna" odebrał statuetkę św. Wawrzyńca.

Tak kapituła tego honorowego wyróżnienia uczciła osiągnięcia zawodników, trenerów i działaczy zasłużonego klubu. Jak to możliwe, że MLKS "Krajna", który powstał w 1957 r., świętuje siedemdziesięciolecie? Dzięki połączeniom i przekształceniom klubów. Zorganizowany sport zaczął się na przełomie 1937 i 1938 r., gdy grupa działaczy z późniejszym prezesem Bolesławem Chołaszczyńskim zaczęła zabiegać o rejestrację Sępoleńskiego Klubu Sportowego, po wojnie SKS przekształcił się w Ogniwo, potem w Spartę, a jeszcze później w Gryfa. Obok działał LZS "Krajna". W 1980 r. rozwiązano "Gryf" i połączono go z LZS Krajną w Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy "Krajna".

Po latach nie pamięta się prezesów i trenerów, a zawodników, którzy dostarczyli najwięcej radości i wzruszeń kibicom. Do takich na pewno należą Małgorzata Żubka - reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce do 18 lat, Dariusz Krakowiak i Cezary Leśniak - reprezentanci Polski w Pucharze Europy.

W piłce nożnej najlepsi byli Waldemar Jaskulski, Dariusz Jaskulski, Roman Wenderski - reprezentanci Polski. W podnoszeniu ciężarów najwyżej zaszli Bartłomiej Bonk i Damian Wiśniewski, a w żeglarstwie Karol Porożyński i Kacper Ziemiński.

Teraz MLKS "Krajna" liczy 291 członków, w tym 53 kobiety.

- Satuetka św. Wawrzyńca to początek naszego jubileuszu - _mówi obecny prezes Dariusz Krakowiak. - Cieszymy się bardzo, że nasz klub tak uhonorowano. _

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska