MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Artur Juhnke nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Sępólnie. Zobacz zdjęcia z sesji inauguracyjnej

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
I sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, 7.05.2024
I sesja Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim, 7.05.2024 Sandra Szymańska
Artur Juhnke został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim. Prezydium uzupełnią Robert Czerechowski i Anna Miczko-Gierakowska. We wtorek, 7 maja, odbyła się pierwsza sesja, na której ukonstytuowała się nowo wybrana rada. Wszystkie kluczowe stanowiska obsadziło Przymierze Społeczne dla Krajny.

Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim składa się z 15 osób: dziesięciu będących członkami Przymierza Społecznego dla Krajny, trzech reprezentantów Nasz Powiat, Nasze Gminy i dwóch „Radni-Mieszkancom".

Podczas inauguracyjnej sesji prowadzonej przez najstarszą wiekiem radną Annę Miczko-Gierakowską wszyscy nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Jest ono niezbędne do objęcia mandatu radnego.

Czytaj też:

Nowe prezydium wybrane

Kadencja Rady Miejskiej oraz burmistrza trwać będzie do 2029 roku. Na jej czele stać będzie Artur Juhnke z Przymierza Społecznego dla Krajny. Był to jedyny kandydat. W tajnym głosowaniu poparli go wszyscy radni. Wybrano również wiceprzewodniczących rady. Funkcje te będą pełnić Robert Czerechowski i po raz kolejny Anna Miczko-Gierakowska, reprezentanci Przymierza Społecznego dla Krajny.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie. Postaram się godnie reprezentować naszą gminę. Myślę, że z nową radą będziemy współpracować konstruktywnie i merytorycznie. To fajny zespół ludzi, którzy chcą współpracować. Mam na myśli również dwa pozostałe komitety. Wszyscy gramy do tej samej bramki – powiedział nam Artur Juhnke.

Zaprzysiężony został również burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Przez najbliższe pięć lat funkcję tę pełnił będzie Waldemar Stupałkowski, dotychczasowy włodarz miasta. To jego siódma kadencja. On również zapowiada dobrą współpracę z nowym gremium.

- Artur Juhnke to doświadczony samorządowiec. Został wybrany jednogłośnie, co znaczy, że rada będzie przewodniczącego wspierać. Myślę, że wszyscy zabierzemy się szybko do pracy– ocenia Waldemar Stupałkowski.

Pierwsza sesja była także okazją do ukonstytuowania się komisji stałych Rady Miejskiej. Przewodniczącymi dwóch najważniejszych komisji: rewizyjnej i budżetu zostali odpowiednio Robert Sieg i Janusz Tomas. Komisją oświaty, kultury, sportu i zdrowia kierować będzie Jadwiga Bukolt, gospodarki komunalnej - Piotr Warmiński, rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska - Tobiasz Świniarski, skarg, wniosków i petycji - Jacek Kapsa, a statutową i pomocy społecznej- Beata Kalla.

Skład Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim 2024-2029

 • Artur Juhnke (Przymierze) – przewodniczący RM

 • Anna Miczko-Gierakowska (Przymierze) – wiceprzewodnicząca RM

 • Robert Czerechowski (Przymierze) wiceprzewodniczący RM

 • Kajetan Wiese (Nasz Powiat, Nasze Gminy)

 • Jacek Kapsa (Nasz Powiat, Nasze Gminy)

 • Robert Sieg (Przymierze)

 • Janusz Tomas (Przymierze)

 • Jadwiga Bukolt (Przymierze)

 • Piotr Warmiński (Przymierze)

 • Anna Komza (Nasz Powiat, Nasze Gminy)

 • Ksenia Wirkus (Przymierze)

 • Karolina Kubijk (Radni-Mieszkańcom)

 • Beata Kalla (Przymierze)

 • Dariusz Pieczywek (Radni-Mieszkańcom)

 • Tobiasz Świniarski (Przymierze)

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Artur Juhnke nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Sępólnie. Zobacz zdjęcia z sesji inauguracyjnej - Sępólno Krajeńskie Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska