Informowaliśmy już, że Grzegorz Turnau realizuje nową płytę pt. "INO", poświęconą Inowrocławiowi. "Płyta INO to hołd złożony przez kompozytora Inowrocławiowi, z którym ma powiązania rodzinne. Płyta powstaje w związku z 6. już edycją inowrocławskiej Nocy Solannowej - urodzinowego koncertu organizowanego od kilku lat z udziałem przyjaciół GT na terenie tężni" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Grzegorza Turnaua.
W nagraniu albumu "INO" udział biorą artyści dobrze znani ze wspólnych występów z Grzegorzem Turnauem przy inowrocławskich tężniach: Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska, Jacek Wójcick, Maciej Stuhr i Wojciech Malajkat.
Z nicierpliwością oczekując na ten krążek przypomnijmy wszakże, iż już kilka lat wcześniej pan Grzegorz nagrał trzy piękne utwory nawiązujące tematyką do Inowrocławia. Mowa o albumie "11:11", który ukazał się w 2005 roku. Znany i ceniony krytyk Jacek Cieślak napisał wóczas w "Rzeczpospolitej", iż Grzegorz Turnau przypomina Atlasa, który "próbuje unieśc na barkach całą krainę łagodności, kontynuować tradycję polskiej poezji śpiewanej i i literackiego kabaretu - Piwnicy pod Baranami, gdzie zaczynał i zespołu Anawa, a także Kabaretu Starszych Panów".
Na przepojonym melancholią krążku "11:11" znajdują się trzy utwory poświęcone Inowrocławiowi, wykonane po raz pierwszy właśnie latem w Parku Zdrojowym. To "Bossa nova solannowa" zaśpiewana przez Annę Mariię Jopek oraz "In Nowo Wladislaw" i "Kino Bałtyk", w którym kompozytorowi towarzyszy Dorota Miśkiewicz. Warto dodać, że wykonawcom na krążku akompaniuje Inowrocławska Orkiestra Symfoniczna "Pro Arte" pod dyrekcją Michała Nesterowicza.
Doceniając niezwykły urok albumu "11:11" Akademia Fonograficzna uhonorowała Grzegorza Turnaua najważniejszą nagrodą polskiego przemysłu muzycznego - statuteką "Fryderyka".