KS Basket 25 Bydgoszcz zdobył Sosnowiec. Przesądził wyrównany skład

Krzysztof Wypijewski
Angelika Stankiewicz była najskuteczniejszą zawodniczką bydgoskiej ekipy, zdobyła 17 punktów (2/3 za 2, 2/5 za 3, 7/10 z linii rzutów wolnych). Dodała to tego 3 zbiórki (wszystkie w obronie) i 1 asystę Archiwum
Bydgoszczanki wygrały na wyjeździe z Zagłębiem 90:65 w zaległym meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Obecnie zespół znad Brdy ma bilans 2-1.

Bydgoszczanki zaczęły niemrawo. Miały rozregulowane celowniki i pierwsze punkty zdobyły dopiero w 4. minucie. Im dłużej trwała jednak 1. połowa, tym przewaga przyjezdnych rosła. Do przerwy było już 46:32 dla KS Basket 25.

Po zmianie stron trwała dominacja bydgoszczanek. O triumfie przesądził wyrównany skład; aż pięć koszykarek KS Basket 25 uzyskało dwucyfrową zdobycz punktową.

Kolejne spotkanie zespół znad Brdy ma zaplanowane dopiero na 28 października. Tego dnia do hali Arena zawita Pszczółka Polski Cukier AZS Lublin.

CTL ZAGŁĘBIE - KS BASKET 25 65:90

Kwarty: 16:20, 16:26, 14:19, 19:25.

Sosnowiec: January 16, Jasnowska 8, Vucković 6, Wallace 17, Jarosz 2 oraz Wojtala 3, Czyżewska 6, Rutkowska 2, Stasiuk 5, Jasiulewicz 0.

Bydgoszcz: Jeffery 10, Międzik 8, Michałek 12, Evans 10, Ervin 13 oraz Stankiewicz 17, McBride 8, Faleńczyk 3, Szajtauer 3, Zasada 3, W. Sobiech 3.