Mikołaj Grod rozegrał znakomite zawody.
Mikołaj Grod rozegrał znakomite zawody. Dominik Fijałkowski
KSK Noteć Inowrocław zagra z AZS UMK Consus PBDI Toruń w półfinale play off drugiej ligi (grupy A). W ćwierćfinale kujawski zespół wyeliminował Trefla II Sopot.

KSK Noteć Inowrocław- Trefl II Sopot 76:65

Inowrocławianie wykorzystali po raz drugi atut własnej hali. Przed tygodniem pokonali młodzież z Trójmiasta 78:64. Natomiast w niedzielę ulegli rywalom w Sopocie 62:65.

Decydujące spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po celnym rzucie z dystansu Huberta Wierzbickiego prowadzili 7:2. Goście szybko odrobili straty (8:8, 14:14). Po dziesięciu minutach gry Noteć była lepsza tylko o jedno oczko (16:15).

W drugiej kwarcie zawodnicy Trefla nawet przez moment prowadzili (18:17). Kluczowe dla losów potyczki były końcowe minuty pierwszej połowy i początek drugiej odsłony.

Po trójce Daniela Korólczyka i udanych akcjach Bartosza Pochockiego, Bartosza Królikowskiego i Mikołaja Groda, inowrocławianie wypracowali pokaźną zaliczkę (40:26).
W końcowych 18 minutach podopieczni Dariusza Sikory nie pozwolili przeciwnikom zbliżyć się na więcej niż osiem punktów (73:65).

Awans do półfinału celną trójką przypieczętował Przemysław Milak.
Kujawianie pokazali zespołową koszykówkę (17 asyst). Wysoko wygrali rywalizacją na tablicach (41:26).

Poprawili skuteczność rzutów spod kosza i z półdystansu (24/48 za 2). Z dystansu celnie trafiali przed przerwą (4/8).

Ponownie liderem Noteci był Grod. Brylował w ataku (3/4 za 1, 7/12 za 2), ale był także skuteczny w obronie (8 zbiórek, 5 przechwty).

Kolejny udany występ w fazie play off zanotowali Królikowski (3/5 za 1, 4/7 z gry, 9 zb., 4 asysty) i Wierzbicki (4/7 z gry, 7 zb., 2 prz.). Dobrze grę kreował Aleksander Filipiak (6 asyst). Cieszy powrót Korólczyka do dobrej dyspozycji (4/6 z gry).

Półfinał walki o pierwszą ligę rozpocznie się w weekend w Inowrocławiu. Rywalami graczy Noteci będą akademicy z Torunia, którzy wygrali w Nowej Soli z SKM Muszkieterowie 75:64 (Lipiński 12, Murowicki 12, Bagaziński 11,Derkowski 10, Kondraciuk 10, Stolarek 8, Tlałka 5, Malinowski 5, Przybyszewski 2).

KSK NOTEĆ - TREFL II 76:65 (16:15, 18:11, 21:15, 21:24)

KSK NOTEĆ: Grod 17, Królikowski 12 (1), Pochocki 12, Wierzbicki 10 (1), Filipiak 5 oraz Korólczyk 10 (2), Michałek 4, Milak 3 (1), Jankowski 2, Koper 1.
TREFL II : Dzierżak 13, Jaśkiewicz 10, Kulka 10 (2), Zięba 10 (2), Brenk 4 oraz Włodarczyk 9 (1), Krefft 6 (2), Hanke 3 (1), Motylewski 0, Szczepanik 0.