KSK Noteć Inowrocław bez szans w Łowiczu

(dm)
Tomasz Tlałka jako jedyny z inowrocławian trafił rzuty z dystansu.
Tomasz Tlałka jako jedyny z inowrocławian trafił rzuty z dystansu. Dominik Fijałkowski
Inowrocławscy koszykarze doznali kolejnej przegranej w grupie A drugiej ligi. Wyraźnie ulegli zawodnikom Księżaka. Musieli radzić sobie bez Artura Gliszczyńskiego.

KSIĘŻAK - KSK NOTEĆ 89:79 (26:11, 21:27, 27:17, 15:24)

KSIĘŻAK: Malona 21, Kromer 21, Włuczyński 20 (2), Wojciechowski 7, Smorawiński 5 (1) oraz Rajkowski 7, Gołuch 4, Siemieńczuk 2, Kuczmera 2, Pawłowski 0.
KSK NOTEĆ: Grod 23, Tlałka 12 (2), Wierzbicki 9, Filipiak 9, Rychłowski 2 oraz Pagacz 15, Włodarski 9, Warchowski 0, Szmelter 0, Radzikowski 0.

Inowrocławianie zagrali w Łowiczu bez rozgrywającego Artura Gliszczyńskiego. Kiepsko rozpoczęli mecz. Pierwsze punkty przy stanie 0:8 zdobył Tomasz Tlałka.

Po 7. min. przegrywali już 4:17. W 1. kwarcie byli wyraźnie gorsi od szybkich i skutecznych rywali (11:26).

Przed przerwą dobrą zmianę dał Wojciech Pagacz (5/9 za 2, 4 zbiórki). Po jego udanych akcjach przewaga Księżaka nieco stopniała (25:32).

Jednak dobrą grę kontynuowali Kacper Kromer (9/11 za, 5 zb.), Przemysław Malona (9/10 za 2, 14 zb.) i Bartosz Włuczyński (8/8 za 1, 5/7 z gry, 7 asyst)

Spotkanie rozstrzygnęło się w 3. kwarcie. Kujawianie nadal mieli problemy ze skutecznością (17/29 za 1, 2/17 za 3). W 28. min. przegrywali 48:70.

W końcowej części meczu zmniejszyli rozmiary porażki, gdy na parkiecie przebywali rezerwowi zespołu gospodarzy.