Inowrocławianie nie zdołali po raz drugi w sezonie pokonać wicelidera grupy A drugiej ligi.

KSK NOTEĆ - SMS WŁADYSŁAWOWO
61:82 (14:19, 16:18, 18:29, 13:16)

KSK NOTEĆ: Filipiak 20, Wierzbicki 18 (2), Grod 9, Rychłowski 4, Gliszczyński 0 oraz Pagacz 4, Włodarski 3 (1), Tlałka 3 (1), Warchowski 0, Radzikowski 0, Szmelter 0.
SMS WŁADYSŁAWOWO: Witliński 21 (3), Borowski 8, Sirijatowicz 4, Kaczmarski 3 (1), Garbacz 0 oraz Jeszke 12 (2), M. Zywert 9 (2), Sanny 8, K. Zywert 7, Stefanik 6, Migała 6.

Kujawianie dobrze rozpoczęli spotkanie. Prowadzili do ósmej minuty (5:0, 12:10, 14:13). Pierwszą kwartę przegrali jednak 14:19.

Po akcjach Tomasza Tlałki i Mikołaja Groda po raz ostatni nieznacznie przegrywali w 12. min. (21:22). Od tego momentu na parkiecie dominowali goście.

Mecz rozstrzygnął się w 3. kwarcie. Mikołaj Witliński zdobył w krótkim okresie 15 punktów. Po 30. min. gracze z Władysławowa prowadzili już 66:48. W 4. kwarcie jeszcze powiększyli przewagę.

Wiele wskazuje, że rywalem KSK Noteci w fazie play off będą Wilki Morskie Szczecin, które wygrały rundę zasadniczą.

Podopieczni Dariusza Sikory zajmują ósme miejsce. Mogą jeszcze wyprzedzić pilski Basket, ale tylko w przypadku wyjazdowej wygranej nad rezerwami Trefla Sopot i porażki pilan z outsiderem rozgrywek z Suchego Lasu (mecze odbędą się 20 marca).

Inne wyniki: Wilki Morskie Szczecin - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 90:63; Księżak Łowicz - Stawiński Basket Piła 99:89.