Artyści zaproszeni na plener to malarze z różnych regionów Polski: prof. Włodzimierz Łajming z Gdańska, prof. Michał Trz Torunia, Izabela Wiszniewska z Warszawy, prof. Wiesław Dembski z Ciechocinka, prof. Lech Kubiak z Grabowca, Krzysztof Walczewski i Anna Grzelak z Włocławka, Władysław Pitala z Gdyni, Waldemar Zyśk z Bydgoszczy oraz Teresa Warian-Ostrowska z Aleksandrowa Kuj.
Plener potrwa do 29 bm. Wernisaż poplenerowy odbędzie się 28 bm. o godz. 18.00 w salonie wystaw Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie.
Organizatorem pleneru jest MCK w Aleksandrowie Kujawskim, przy finansowym wsparciu miasta i powiatu Aleksandrów. Komisarzem organizacyjnym pleneru jest Teresa Warian-Ostrowska z MCK, komisarzem artystycznym - prof. Michał Trz Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
