Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już ponad milion odsłon

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Jednym z nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia w ramach Kujawsko-Pomorskiej E-Szkoły jest Szymon Wiśniewski - historyk z ZS nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Swoje lekcje stara się wzbogacać m.in. rekwizytami historycznymi. Np. o wydarzeniach z I wojny światowej opowiadał w mundurze żołnierza Armii Hallera. Szymon Wiśniewski najbliższe zajęcia poprowadzi w środę i piątek (22 i 24 kwietnia). Szczegółowy plan zajęć na najbliższe dni można zobaczyć na następnych zdjęciach.
Jednym z nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia w ramach Kujawsko-Pomorskiej E-Szkoły jest Szymon Wiśniewski - historyk z ZS nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu. Swoje lekcje stara się wzbogacać m.in. rekwizytami historycznymi. Np. o wydarzeniach z I wojny światowej opowiadał w mundurze żołnierza Armii Hallera. Szymon Wiśniewski najbliższe zajęcia poprowadzi w środę i piątek (22 i 24 kwietnia). Szczegółowy plan zajęć na najbliższe dni można zobaczyć na następnych zdjęciach. Printscreen z Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
Lekcje w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej prowadzone są już szósty tydzień. W tym czasie zarejestrowano 1,2 miliona wyświetleń zdalnych zajęć. Oglądają je nie tylko uczniowie z naszego regionu, lecz także z innych części Polski oraz z zagranicy.

Kujawsko-Pomorska e-szkoła, zainicjowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, wystartowała w połowie marca. Jest odpowiedzią marszałka województwa na zamknięcie placówek oświatowych w związku z epidemią. Zdalne zajęcia prowadzone przez nauczycieli z naszego regionu (także z Torunia), cieszą się sporą popularnością – do tej pory internetowa szkoła odnotowała już 1,2 miliony wejść. Warto zaznaczyć, że lekcje oglądają także osoby spoza naszego województwa, również z zagranicy, m.in. z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Niemiec, Rosji, Holandii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch a także Australii.

- Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa ma już ponad milion wyświetleń. Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Oferujemy ciekawe zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów, osoby pełne pasji i zapału do pracy. Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w lekcjach – zachęca Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Interaktywne zajęcia

Zajęcia prowadzone są na żywo (można obejrzeć je także w wybranym przez siebie czasie, ponieważ są rejestrowane) na stronach: kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Codziennie, od poniedziałku do piątku, internetowa szkoła nadaje do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online dla uczniów starszych klas podstawówek (od klasy IV) oraz szkół ponadpodstawowych.

- Moja córka część zajęć ogląda od samego początku – mówi pani Katarzyna, mama czwartoklasistki jednej z toruńskich podstawówek. - Włączałam jej różne lekcje dodatkowo - poza tym, co do zrobienia przesyłali nauczyciele. Teraz, czasami zdarza się, że nauczyciele proszą, by uczniowie obejrzeli konkretny materiał. Moja córka najbardziej lubi zajęcia z języka polskiego i historii dla klasy czwartej, chętnie – z bratem – ogląda np. także biologię dla siódmej klasy.

Warto zaznaczyć, że uczniowie, którzy oglądają lekcje na żywo, pod koniec zajęć mogą zadać pytania nauczycielowi prowadzącemu zajęcia. - To bardzo dobre rozwiązanie, bo – jeśli dziecko czegoś nie zrozumie – może dopytać i od razu otrzymać odpowiedź – mówi pani Agnieszka z Torunia, mama dwójki dzieci w wieku szkolnym. - Zdarza się, że dzieci pytają także o coś niezwiązanego z lekcją, ale myślę, że w czasie zamknięcia szkół i braku bezpośredniego kontaktu ze swoją klasą, potrzebują czasami po prostu takiej interakcji.

Jakie zajęcia oferują uczniom?

Kujawsko-Pomorska e-szkoła oferuje m.in. zajęcia z matematyki, angielskiego, niemieckiego, historii czy języka polskiego. Prowadzone są również lekcje wychowania fizycznego dla szkół podstawowych. Co istotne, uczniowie i rodzice mają także możliwość skorzystać z wykładów psychologa i zadać pytania, które nurtują ich w czasie epidemii.
Jak informuje Urząd Marszałkowski, w ubiegłym tygodniu największą popularnością cieszyła się lekcja biologii dla klasy V szkoły podstawowej (6,7 tys. wyświetleń) poprowadzona przez Julię Idziak. Tematem zajęć były budowa łodygi i jej funkcje. Ponad 4 tysiące razy wyświetlono lekcję matematyki poprowadzoną przez przez Annę Beren, która przygotowuje uczniów do egzaminu ósmoklasisty; natomiast lekcja wychowania fizycznego z Mariuszem Krzemińskim odnotowała 3,5 tys. wyświetleń.

Internetowe zajęcia prowadzone są od godz. 9 do ok. 16: 30. Jakie lekcje czekają jeszcze na uczniów w tym tygodniu (szczegółowy plan zajęć prezentujemy w galerii)? Na środę 22 kwietnia zaplanowano m.in. matematykę dla klasy 4 i 7, polski i biologię dla klasy 5, angielski dla klasy 8 i historię dla klasy 6. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, w środę zasiądą do języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, biologii i geografii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska