Zajął on dziewiąte miejsce w Polsce. Złożono 225 wniosków, z których sto otrzymało granty. Jest on skierowany do osób po pięćdziesiątce i potrwa od października do końca czerwca przyszłego roku. Obejmuje gminy: Kęsowo, Lniano oraz Lubiewo. Ma na celu wprowadzić starsze osoby w cyfrowy świat.
Działania, które zostaną podjęte w ramach projektu, to kursy komputerowe, każdy będzie się składał z ośmiu spotkań. Kolejną strefą działań będą zajęcia z grupami zainteresowań. Formą pracy będą warsztaty rękodzielnicze, kulinarne oraz muzyczne. - Na spotkaniach pokażemy seniorom, jak wykorzystać świat wirtualny do rozwijania swoich pasji i zainteresowań - informują koordynatorki działań.
Następne zadanie to "Cyfrowy świat dla potomnych". Będzie to nagrywanie audiobooków z bajkami oraz wierszykami ze swojego dzieciństwa.
Będzie też wyjście w teren w ramach "Cyfryzacja w turystyce". - Zaplanowaliśmy wycieczki rowerowe i piesze łączące pokolenia - zapewnia Januszewska. - Wyjście w teren z GPS-em, telefonami i szukanie keszy oraz nauka używania aplikacji z kodami QR - mówiące kamienie na terenie Borów Tucholskich.
26 października kurs komputerowy w Drożdzienicy, zajęcia rękodzielnicze połączone z komputerowymi, od początku listopada w bbliotece w Lubiewie oraz z świetlicy w Minikowie, oraz od połowy listopada w bibliotece w Lnianie.
Informacje o zajęciach w gminie Kęsowo można uzyskać od Kamili Wandzińskiej pod nr. tel. 507 140 924.
Natomiast o zajęciach w gminie Lubiewo oraz Lniano udziela Monika Januszewska pod nr. tel. 889 498 701.
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Czytaj e-wydanie »