- Nasza Gala Bokserska jak w poprzednim roku będzie imprezą charytatywną, a dedykujemy ją dla sióstr bliźniaczek Igi i Poli Wróblewskich, które na świat przyszły z wadą genetyczną w postaci Trisomii 21, zwaną Zespołem Downa - informują organizatorzy: Mikołaj Brzeziński i Jarek Kiełbasa. - Naszym głównym celem gali charytatywnej jest uzbieranie jak największej kwoty na leczenie Igi i Poli z Tucholi.
Przeczytaj też
Bokserskie wydarzenie w Tucholi
Sportowe wydarzenie zaplanowano na 12 października, o godz. 18 - w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Będzie okazja obejrzeć 12 zaciętych pojedynków boksu między innymi złotych medalistów Mistrzostw Polski. Nie zabraknie ciekawych przerywników między walkami, gości specjalnych czy licytacji na rzecz dziewczynek.
Galę organizuje, jak przed rokiem, Stowarzyszenie Brzeziński Boxing Gym. Patronat nad ta sportową ucztą dla miłośników pięściarstwa objął burmistrz Tucholi.
Tu pisaliśmy o Gali w 2023 roku:
Bilety zaczynają się od 40 złotych - i są dostępne na kupbilecik.pl (trybuna górna). Bilety VIP i na trybunę dolną należy rezerwować pisząc wiadomość prywatną na Messenger do Mikołaja Brzezińskiego lub Jarka Kiełbasy.
Dochód zebrany podczas imprezy do puszek trafi do skarbonki "Walczymy dla Igi i Poli - Tucholska gala Boksu" na siepomaga.pl.
Wiadomo już, że w walce wieczoru zmierzą się Polak i Ukrainiec. Do ringu wejdą: Yevhen Turovskyi - reprezentujący klub Paweł Grześk Boxing Familly, a pochodzący z Ukrainy oraz Marcin Mergalski - reprezentant WKS Śląsk Wrocław.
Ukrainiec z boksem związany jest od siedmiu lat. Stoczył 40 walk, z czego 35 wygrał, w dodatku połowa jego walk skończyła się przed czasem.
Polak stoczył 50 walk amatorskich i dwie walki zawodowe. To dwukrotny Mistrz Dolnego Śląska 2018 i 2023, a na swoim koncie ma wygraną m.in. z mistrzem Anglii Charlie Crane w meczu Polska vs Anglia.
O dwuletnich siostrach Wróblewskich z Tucholi - to im chcą pomóc pięściarze
Iga i Pola urodziły się przedwcześnie w 34 tygodniu ciąży, a ich rodzice o wadzie genetycznej córeczek dowiedzieli się po porodzie.
Iga w drugiej dobie życia przeszła operację atrezji dwunastnicy, została jednak dwukrotnie zarażona sepsą posocznicą. Wygrała życie, ale od pierwszych dni zmaga się z wrodzoną wadą rozowojową serca ASD II, niedoczynnością tarczycy, hipotonią - obniżonym napięciem mięśniowym.
Dowiedz się również
Pola urodziła się z ubytkiem międzyprzedsionkowym typu ASD II, cierpi na zespół mieloproliferacyjny krwi, od pierwszych dni życia jest pod stałą opieką poradni hematoonkologicznej. Podobnie jak siostra zmaga się z niedoczynnością tarczycy oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Siostry bliźniaczki od urodzenia wymagają konsultacji szeregu specjalistów: endokrynolog, kardiolog, chirurg, hematoonkolog, neurolog, nefrolog, audiolog, okulista, ortodonta jak i regularnych terapii wspierających ich rozwój, tj. fizjoterapia, zajęcia logopedyczne, zajęcia SI i muzykoterapii, basen i wiele innych. Obie objęte są specjalistyczną dietą eliminacyjną.