Starszy aspirant Gabriel Kończalski, kierownik rewiru dzielnicowych w Skrwilnie, który odniósł sukces w naszym plebiscycie na superglinę, pracuje w policji 18 lat.
- Podobało mi się i zamiast odsługiwać wojsko, poszedłem do policji. Początkowo służyłem w oddziałach prewencji, w pewnym momencie stwierdziłem, że to może być sposób na zarabianie na życie - mówi.
Na pytanie, jakie trzeba mieć predyspozycje do tego zawodu i jakie są minusy takiej pracy, odpowiada:
- Podstawą jest opanowanie, odporność psychiczna. To nie jest zajęcie dla nerwusów. Minusem jest nieograniczona dyspozycyjność. Kiedy coś się dzieje, trzeba reagować. Bez względu na to czy jest się na służbie, czy właśnie zeszło się z nocki i chciałoby się odpocząć.
Służbę w policji może pełnić obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany, korzystający z pełni prac publicznych, mający uregulowany stosunek do służby wojskowej. Konieczne jest co najmniej średnie wykształcenie, gotowość do podporządkowania się przełożonym. Szanse na przyjęcie zwiększają wykształcenie wyższe oraz potwierdzona dobra znajomość języka obcego.
Planowane terminy przyjęcia do służby to 9 maja, 28 sierpnia i 21 listopada br.
Z czym i dokąd?
Wymagane dokumenty:
ullet podanie o przyjęcie do służby w policji
ullet wypełniony kwestionariusz osobowy
ullet odręcznie napisany życiorys
ullet kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie - oryginały do wglądu przy składaniu dokumentów
ullet kserokopia zaświadczenia o niekaralności (informacja o osobie z Krajowego Rejestru Karnego), oryginał do wglądu przy składaniu dokumentów
Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w ze strony internetowej www. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl oraz www.policja.pl.
Dokumenty należy składać osobiście do 31 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie (ul. Piłsudskiego 19, tel. 054/280-24-81) lub w Golubiu-Dobrzyniu (ul. Piłsudskiego 19, tel. 056/683-50-97). **
