Liga Mistrzów UEFA. Polacy pokazali się z dobrej strony

Dariusz Knopik
Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik strzelali gole w 1. kolejce Ligi Mistrzów. Grali też Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński.

Polacy już na inaugurację tych elitarnych rozgrywek zaprezentowali się z dobrej strony.
Lewandowski już w pierwszej połowie wypracował rzut karny, który po chwili zamienił na gola, wyprowadzając Bayern Monachium na prowadzenie w meczu z FK Rostów.

Po przerwie „Lewy” zainicjował akcję, po której Joshua Kimmich podwyższył wynik na 3:0. Potem polski napastnik atakując piłkę wślizgiem z kilku metrów przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.
Ostatecznie Bayern wygrał aż 5:0 z wicemistrzem Rosji.

Główki Milika

Z kolei Milik doprowadził do remisu w meczu Dynamo Kijów - Napoli. Gospodarze prowadzili po golu Denisa Harmasza, ale Polak popisał się celną główką po dograniu Faouziego Ghou­lama z lewej strony. W doliczonym czasie pierwszej części gry Polak drugi raz głową skierował piłkę do bramki. Do dwóch goli Milik zaliczył też żółtą kartkę za faul w środku pola. Polak był na boisku do 82. minuty.
Od 65. minuty grał w Napoli Piotr Zieliński, dla którego to był debiut w elicie.

W podstawowym składzie Paris Saint-Germain zagrał Grzegorz Krychowiak. Polak porządkował grę paryżan w środku pola i nie popełnił większych błędów, ale też niczym szczególnym się nie wyróżnił. Grał do 79. minuty.
Paryżanie prowadzili od 43 sekundy (!) po golu Edinsona Cavaniego. Spotkanie było wyrównane i każda z drużyn miała swoje okazje. Pod koniec meczu do remisu doprowadził Alexis Sanchez.

Zmarnowane jedenastki

Najbardziej okazałe zwycięstwo odniosła Barcelona, która rozbiła Celtic Glasgow aż 7:0. Hat tricka ustrzelił Lionel Messi, dwa gole dodał Luis Suarez, a po jednym trafieniu zaliczyli Andres Iniesta i Neymar. Celtowie przy stanie 0:1 zmarnowali rzut karny. Strzał Moussy Dembele obronił Marc-Andre Ter Stegen. Potem nie istnieli i doznali najwyższej porażki w historii występów w europejskich rozgrywkach.

Jedenastkę zmarnował też Anders Guardado z PSV Eindhoven. Jego strzał obronił Jan Oblak z Atletico Madryt. Spotkanie wygrali goście 1:0 po strzale Saula Nigueza.

Z powodu bardzo obfitych opadów deszczu odwołany został mecz Manchester City - Borussia Moenchengladbach.

Wyniki - grupa A:PSG - Arsenal 1:1 (1:0), Cavani (1) - Sanchez (78); Basel - Łudogorec 1:1 (0:1), Steffen (80) - Cafu (45); grupa B: Dynamo - Napoli 1:2 (1:2), Har­masz (26) - Milik (36, 45+2); Benfica - Besiktas 1:1 (1:0), Cervi (12) - Talisca (90+3); grupa C: Barcelona - Celtic 7:0 (2:0), Messi (4, 28, 60), Neymar (50), Inies­ta (59), Suarez (75, 88); Man. City - Borussia M. od­wołany; grupa D: Bayern - Rostów 5:0 (2:0), Lewandowski (28 - karny), Mueller (45+3), Kimmich (53, 60), Bernat (90); PSV - Atletico 0:1 (0:1), Niguez (43).