Liga Mistrzów. W Madrycie wielka euforia. W Barcelonie zgodnie z planem [wideo]

Redakcja
Barcelona i Atletico Madryt zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. O awansie w Madrycie decydowały dopiero rzuty karne.

W Barcelonie trudno było wieszczyć niespodziankę po pierwszym meczu w Londynie, który Duma Katalonii wygrała 2:0. Kiedy Na Camp Nou szybko trafił Neymar rywalizacja wydawała się rozstrzygnięta. Jednak Arsenal się nie poddał i robił wszystko, by pożegnać się z Champions League. Ich starania zostały ukoronowane po przerwie kiedy celnym trafieniem popisał się Mohamed Elneny. Jednak by wszystko było zgodnie z planem postarali się Luis Suarez i Leo Messi, którzy zapewnili wygraną Barcelonie.

We wtorek przed północą awans uzyskało Atletico. Przez 180 minut w obu spotkaniach „Rojiblancos” z PSV Eindhoven nie padły gole i sędzia zarządził dogrywkę. W niej także nikt nie trafił siatki i o wszystkim decydowały karne. Lepiej wykonywało je Atletico (8:7), bo w 8. kolejce w poprzeczkę uderzył Narsingh. Dla Atletico trafiali: Griezmann, Gabi, Koke, Saul, Torres, Gimenez, Luis, Juanfran, a dla PSV: Van Ginkel, Guardado, Propper, Bruma, Moreno, Lestienne i Arias.

Podsumowanie meczów w piątkowej „Pomorskiej”.

Wyniki: Atletico - PSV 0:0, karne 8:7, pierwszy mecz - 0:0, awans - Atletico; Barcelona - Arsenal 3:1 (1:0), Neymar (18), Suarez (65), Messi (88) - Elneny (51), pierwszy mecz - 2:0, awans - Barcelona; mecz Bayern Monachium- Juventus Turyn 4:2 - po dogrywce.