Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Lotto Bydgostia znów jest najlepsza w kraju

KF
Mistrzostwa Polski na długim dystansie przypieczętowały tytuł dla bydgoskiego klubu
Mistrzostwa Polski na długim dystansie przypieczętowały tytuł dla bydgoskiego klubu Lotto Bydgostia
Wioślarki i wioślarze Lotto Bydgostii triumfem na Warcie na mistrzostwach kraju na długim dystansie przypieczętowali 31. z rzędu, a 35. w historii klubu tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

W skromnych mistrzostwach na długim dystansie (wystartowali reprezentanci 13 klubów) bydgoska ekipa zdobyła 14 medali, w tym 4 złote i po 5 srebrnych oraz brązowych.

W punktacji klubowej reprezentanci bydgoskiego klubu zdobyli 298 punktów i wyprzedzili RBW Posnanię - 210, KW 04 Poznań - 152, AZS AWF Gorzów - 76 i KTW Kalisz - 76. Na szóstej pozycji uplasował się Bydgoski Klub Wioślarek - 68, na siódmej Zawisza - 36, na ósmej Gopło Kruszwica - 24, a na dziesiątej UKS Bekawianka - 16.

Ostatecznie w rywalizacji o tytuł Drużynowego Mistrza Polski Lotto Bydgostia (nieoficjalnie) uzbierała we wszystkich krajowych czempionatach 1897 pkt. i wyprzedziła RBW Posnanię - 1293 oraz AZS UMK Toruń - 828,25.

Na 7. pozycji uplasowało się Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie - 422, 14. Bydgoski Klub Wioślarek - 191, 16. Zawisza - 185, 18. WTW Włocławek - 148, a na 20. Wisła Grudziądz - 116. Sklasyfikowano 43 kluby.

Medaliści na długim dystansie:
Lotto Bydgostia:
złoci - dwójka bez sternika juniorek: Wiktoria Zawadzka, Julia Oszczęda, dwójka podwójna juniorek: Maja Kocieniewska, Amelia Stypczyńska, dwójka bez sternika juniorów: Mateusz Mikulski, Kacper Tworek, czwórka bez sternika juniorów: Marcin Raniszewski, Piotr Korcz, Natan Dominas, Paweł Sobkowiak;
srebrni - jedynka juniorek: Lena Pater, czwórka bez sternika juniorów: Stanisław Mizera, Dominik Lewandowski, Piotr Pastalski, Oliwier Czubak, dwójka podwójna juniorów: Szymon Kończał, Igor Gnap, dwójka bez sternika mężczyzn: Filip Szczepaniak, Paweł Janik, czwórka podwójna juniorów: Artur Miszczyk, Paweł Neumann, Antoni Kopeć, Franciszek Olejnik;
brązowi - jedynka juniorów: Michał Gutkowski, czwórka podwójna mężczyzn: Paweł Pączka, Igor Boliński, Kacper Król, Dawid Frącz-Zakrzewski, dwójka bez sternika mężczyzn: Mikołaj Patalas, Mikołaj Grochowski, czwórka podwójna juniorów: Kacper Suchacki, Wiktor Piekarz, Marcel Kwiatkowski, Pascal Dolata, czwórka podwójna juniorek: Narina Zawadewicz, Agnieszka Rydyńska, Natalia Uniszkiewicz, Julia Nowak.

BKW:
złoty - jedynka juniorek: Zuzanna Polasik, czwórka podwójna kobiet: Patrycja Klunder, Weronika Walczyńska, Katarzyna Danielska, Aleksandra Różańska;
srebrny - jedynka kobiet: Dominika Baranowska,

Zawisza: srebrny - jedynka juniorów: Remigiusz Matulewicz;
brązowy - jedynka mężczyzn: Kacper Mickiewicz;

Gopło: złoty - jedynka juniorów: Kamil Sieradzki

UKS Bekawianka
brązowy - dwójka podwójna juniorów: Stanisław Kopietz, Oskar Danowski.

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska