Krzysztof Wypijewski
Wiaczesław Burow (z prawej) to obecnie najskuteczniejszy gracz ekipy menedżera Zbigniewa Leszczyńskiego (drugi od prawej). Rosjanin legitymuje się bilansem 4-1 Dariusz Bloch
W piątek rozpoczęła się 3. kolejka LOTTO Superligi tenisa stołowego mężczyzn.

Pingpongiści znad Brdy pokonali we własnej sali lokalnego rywala 3:0 i pozostają niepokonani w sezonie 2021/2022.

LOTTO Polski Cukier Gwiazdę na prowadzenie wyprowadził Wiaczesław Burow. Rosjanin pokonał Marco Gollę 3-1.

Później przy stole pojawili się Vladislav Ursu i Wasilij Lakjejew. Mołdawianin, reprezentujący gospodarzy, triumfował bez straty seta.

Kropkę nad "i" postawił Artur Grela, który ograł Jana Zdaneckiego 3-1. Gospodarz pewnie wygrał dwie pierwsze partie, by potem ulec 3:11. W 4. secie Grela prowadził 10:8, ale dał się dogonić. Wykorzystał dopiero czwartą piłkę meczową.

Bydgoszczanie pozostają niepokonani w LOTTO Superlidze (8 pkt), grudziądzanie mają w dorobku 3 oczka.

W niedzielę LOTTO Polski Cukier Gwiazda ugości Pogoń Lębork (godz. 14.00, wstęp do sali przy ul. Bronikowskiego jest darmowy), z kolei Olimpia-Unia podejmie Energę Manekina Toruń (16.00).

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Olimpia-Unia Grudziądz 3:0

Wyniki gier: Burow - Golla 3:1 (11:7, 11:5, 7:11, 11:7), Ursu - Lakiejew 3:0 (11:3, 11:8, 11:8), Grela - Zandecki 3:1 (11:4, 11:6, 3:11, 13:11).