Krzysztof Wypijewski
LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Uczelnia Państwowa Zamość
LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Uczelnia Państwowa Zamość Dariusz Bloch
Bydgoscy tenisiści stołowi od wygranej rozpoczęli sezon 2021/2022 w LOTTO Superlidze. W piątek pokonali we własnej sali Uczelnię Państwową Zamość 3:2.

Zaczęło się źle, bo od przegranego seta przez Wiaczesława Burowa 9:11 (Rosjanin prowadził już 8:4!). W kolejnych partiach nasz zawodnik nadal grał nierówno, ale ostatecznie pokonał Filipa Szymańskiego 3-1.

Później do stołu podeszli Artur Grela i Andrew Baggaley. Wydawało się, że bydgoszczanin nie będzie miał nic do powiedzenia w starciu z 4-krotnym mistrzem świata w ping-pongu (gra się rakietkami bez okładzin). Grela zagrał jednak bez kompleksów i napsuł sporo krwi Brytyjczykowi. Długie wymiany co rusz wywoływały aplauz licznie zgromadzonej publiczności. Baggaley triumfował 3-1.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził nowy nabytek klubu - Vladislav Ursu. Mołdawianin ograł w trzech setach 5-krotnego indywidualnego mistrza Polski - Daniela Góraka. LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz mieć będzie z 20-latka pociechę.

- Ursu może być objawieniem ligi - mówi Zbigniew Leszczyński, menedżer ekipy z Miedzynia.

Bydgoszczanie mieli duże szanse na wygraną za 3 punkty, ale Burow dwukrotnie nie utrzymał prowadzenia (9:7 w 1. secie i 5:3 w kolejnym). W końcówka Baggaley nie popełniał błędów i wygrał zasłużenie.

O triumfie przesądził duet Grela/Ursu, który nie dał szans parze Szymański/Górak.

Gospodarzy dopingowały m.in. koszykarki Polskich Przetworów Basketu 25 Bydgoszcz (był też trener Piotr Kulpeksza) oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Uczniowie dotarli do sali przy ul. Bronikowskiego w asyście nauczycieli: Małgorzaty Czeleń, Ewy Brzozowskiej oraz Marcina Stawluka.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Państwowa Uczelnia Zamość 3:2

Wyniki gier: Burow - Szymański 3:1 (9:11, 11:9, 11:6, 11:7), Grela - Baggaley 1:3 (3:11, 12:10, 7:11, 4:11), Ursu - Górak 3:0 (12:10, 11:7, 11:7), Burow - Baggaley 0:2 (9:11, 8:11), Grela/Ursu - Szymański/Górak 2:0 (11:3, 11:9).