MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Maciej Góral nowy burmistrz Radzynia Chełmińskiego: - Udało się osiągnąć świetny wynik, który jest powodem do dumy i radości

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Maciej Góral własną kancelarię prawniczą zamieni w maju na gabinet burmistrza Radzynia Chełmińskiego
Maciej Góral własną kancelarię prawniczą zamieni w maju na gabinet burmistrza Radzynia Chełmińskiego Nadesłane
Maciej Góral "zmiażdżył" swojego kontrkandydata Piotra Kozłowskiego w walce o władzę w Radzyniu Chełmińskim. Wygrał aż 390. głosami przewagi!

Przypomnijmy. Maciej Góral z Międzygminnego Porozumienia Samorządowego uzyskał w drugiej turze 1051 głosów podczas gdy Piotr Kozłowski, dotychczasowy wiceburmistrz 661.

- Wieloletnie pragnienie zmiany jakie zagościło w Radzyniu Chełmińskim zostało spełnione - mówi Maciej Góral dzieląc się na Facebook-u pierwszymi wrażeniami po zwycięskich wyborach. - Dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli we mnie i oddali na mnie głos. Dziękuję za ciężką pracę podczas kampanii mojej drużynie radnych, a rodzinie za wsparcie. Budzimy potencjał miasta i gminy Radzyń Chełmiński.

Będzie bilans otwarcia

Maciej Góral zapowiada, że po objęciu funkcji burmistrza jedną z pierwszych decyzji będzie przeprowadzenie audytu, bilansu otwarcia... po 25 latach rządów poprzedniego burmistrza, Krzysztofa Chodubskiego.

- Chciałbym, aby Radzyń Chełmiński stał się bardziej europejskim miastem i gminą. Stawiam na społeczeństwo obywatelskie, aby to mieszkańcy mieli okazję realnego wpływu na decyzje dotyczące rozwoju naszego regionu - podkreśla w rozmowie z "Pomorską" nowo wybrany burmistrz.

Za pośrednictwem Facebook-a gratulacje nowo wybranemu burmistrzowi złożył kontrkandydat Piotr Kozłowski: "(...) Jest to znakomity wynik i wyraz zaufania, jakim obdarzyli Pana mieszkańcy naszej gminy. Życzę determinacji, mądrości oraz sukcesów w realizacji wszystkich przedsięwzięć, które przyczynią się do rozwoju gminy jak również dobra jej mieszkańców."

Pisaliśmy też:

Także Maciej Góral w odpowiedzi przesłał wyrazy uznania i sympatii dla kontrkandydata Piotra Kozłowskiego. Czytamy m. in. "(...) Gratuluję uzyskanego poparcia i przeprowadzonej kampanii. Liczę na wymianę doświadczeń i współpracę dla dobra naszej społeczności".

Jak głosowano w poszczególnych wsiach i mieście? Oto szczegółowe dane

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że w jednym z obwodów obaj kandydaci uzyskali taką samą ilość głosów i było to 89, a tylko w jednym z dziewięciu obwodów wyższe poparcie uzyskał Piotr Kozłowski, a było to obwodzie obejmującym: Gołębiewo, Rywałd, Starą Rudę.

W Radzyniu Chełmińskim było dziewięć obwodów wyborczych. Jak głosowano w poszczególnych? Oto dane Państwowej Komisji Wyborczej:

  • Obwód nr 1: adres: Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim: Maciej Góral: 268; Piotr Kozłowski: 173

  • Obwód nr 2: adres: Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim: Maciej Góral: 200; Piotr Kozłowski: 92

  • Obwód nr 3: adres: Budynek poszkolny, Zielnowo 32 (zasięg: Gawłowice, Gziki, Radzyń-Wieś, Zielnowo): Maciej Góral: 89 ; Piotr Kozłowski: 89

  • Obwód nr 4: adres: Budynek poszkolny, Szumiłowo (zasięg: Kneblowo, Nowy Dwór, Szumiłowo): Maciej Góral: 85 ; Piotr Kozłowski: 43

  • Obwód nr 5: adres: Przedszkole Samorządowe, ul. Sady 18 (zasięg: Mazanki, Radzyń-Wybudowanie): Maciej Góral: 63; Piotr Kozłowski: 41

  • Obwód nr 6: adres: Budynek poszkolny, Rywałd 46 (zasięg: Gołębiewo, Rywałd, Stara Ruda): Maciej Góral: 109; Piotr Kozłowski: 115

  • Obwód nr 7: adres: Świetlica wiejska, Dębieniec 23A (zasięg: Dębieniec): Maciej Góral: 48; Piotr Kozłowski: 33

  • Obwód nr 8: adres: Świetlica wiejska, Czeczewo 32C (zasięg: Czeczewo, Wymysłowo): Maciej Góral: 103 ; Piotr Kozłowski: 56

  • Obwód nr 9: adres: Świetlica wiejska, Zakrzewo (zasięg: Zakrzewo): Maciej Góral: 86; Piotr Kozłowski: 19

Do urn wyborczych poszło 1719 mieszkańców. Uprawnionych do głosowania było 3523 osób.

Warto to wiedzieć:

Dodajmy, że w pierwszej turze: Maciej Góral uzyskał 765 głosów, Piotr Kozłowski uzyskał 579. W tejże turze o władzę walczyły także dwie panie: Bożena Nadworna, która po przegranej poparła Macieja Górala i Paulina Wantoch - Rekowska. Po ćwierćwieczu bycia burmistrzem Radzynia Chełmińskiego, o kolejną kadencję już nie ubiegał się Krzysztof Chodubski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska