Magda Kwaśna młodzieżową mistrzynią Europy w żeglarstwie

Monika Smól
Monika Smól
Magdalena Kwaśna z ChKŻ w Charzykowach została młodzieżową mistrzynią Europy
Magdalena Kwaśna z ChKŻ w Charzykowach została młodzieżową mistrzynią Europy Fot. materiały EurILCA
Wielki sukces odniosła zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w Charzykowach Magdalena Kwaśna na mistrzostwach Europy w kalsie Laser Radial U21. Zdobyła główne trofeum!

Magdalena ma kolejny powód do zadowolenia. Po bardzo dobrym starcie na mistrzostwach świata w klasie Laser Radial i wywalczeniu dla Polski kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 tym razem Magdalena Kwaśna wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy w klasie Laser Radial U21.

„Diablice” awansowały do Ligi Mistrzów. Mamy najlepszą bramkarkę

Odbywały się one w Bastad w Szwecji i trwały tydzień. Na starcie stanęła cała europejska czołówka utalentowanych żeglarek, czego efektem była zacięta rywalizacja i trudna droga do pokonania po krążki.

Magdalena Kwaśna od pierwszego dnia mistrzostw pokazała nie tylko swoje umiejętności i doświadczenie, ale również spokój i opanowanie. To wszystko pozwoliło jej na bardzo dobre starty w wyścigach, na mecie stawiała się zawsze w czołówce. Już po pierwszym dniu pokazała, że będzie walczyć o najwyższe laury. Kolejne dni to pasmo bardzo dobrych wyników i końcowy sukces, jakim jest zdobycie złotego medalu i tytułu mistrzyni Europy w klasie Laser Radial U21.

Reprezentantka ChKŻ i Polski nie pozwoliła sobie na stratę chociażby punktu do najgroźniejszych rywalek - Dunki Anny Munch i Włoszki Caroliny Albano. Zajmowała miejsca (1-1-2-2-1-3- 4 -2- 5 -1) i zdecydowanie udowodniła, że jest najlepsza w Europie. Wicemistrzynią została Dunka, a na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka. Na starcie stanęło 28 zawodniczek z 15 krajów.

Wśród chłopców mistrzem Starego Kontynentu został również Polak - Jakub Rodziewicz z klubu Sejk Pogoń Szczecin, który zwyciężył w klasie Laser Standard. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Max Wilken, trzeci był Rosjanin Daniił Kruckich. Rywalizowało 61 zawodników z 21 państw.

Program 300 plus - jak otrzymać wsparcie finansowe?