Małe Łunawy. Wytańczyli sobie medale na ogólnopolskim konkursie

(mona)
Zespół Kogel - Mogel ze Szkoły Podstawowej w Małych Łunawach wrócił z sukcesami z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Pierwszy krok" w Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy.

Zespół pojechał na turniej w 27-osobowym składzie.

W kategorii formacje taneczne Hip-Hop do lat 14 zdobył drugie miejsce.

Natomiast w kategorii powyżej 14 lat - grupa Hip-Hop ze Studia Tańca Top Dance Świecie, w której tańczą Sylwia Sztutkowska i Katarzyna Janowska z Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Chełmińskiej z Podwieska oraz Natalia Paczkowska z gimnazjum w Chełmnie, z numerem startowym 100, zajęła 1. miejsce.

W kombinacji latino - standard 4T: walc angielski, samba, cha-ha, jive klasa H, dwie pary turniejowe z zespołu Kogel - Mogel w kategorii 7- 8 lat zajęły 1. miejsce. W tej samej kombinacji i klasie 11-12 lat sześć par stanęło na najwyższym podium, a cztery pary uplasowały się na 2. miejscu.

Z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Pierwszy krok" cały skład obu zespołów wrócił ze złotymi i srebrnymi medalami.

To wielki sukces zarówno młodych tancerzy, jak również ich instruktorów - Krystyny Janowskiej, która opiekuje się grupa Kogel - Mogel oraz Martyny Zielińskiej, pod której profesjonalnym okiem przygotowywała się grupa Hip-Hop powyżej 14 lat.