Zobacz wideo: Duże zmiany w prawie drogowym od czerwca 2021 roku!
Życie rocznej Hanki Krakowskiej z Bydgoszczy uratuje operacja w Dallas
21 marca rodzina wyleciała z warszawskiego lotniska do Chicago. Jak informują rodzice, plan na najbliższe dni jest napięty: 26 marca rodzice mają w Dallas spotkanie przedoperacyjne ze specjalistami, a sama operacja odbędzie się 30 marca.
- Droga do wylotu do Stanów Zjednoczonych była długa i kręta, a ostatnie tygodnie to był konkretny rollercoaster. W wirze codziennych i zawodowych obowiązków trzeba było załatwić bilety, wizy, walizki, mleko… Niby proste, ale jak się działa w ograniczonym czasie, a lista zadań jest długa i co chwilę dochodzą nowe sprawy, to zastanawiasz się czy zdążysz. Hania niestety dokładała kolejnych emocji i zmartwień. Najpierw złapała zapalenie płuc, a potem dołożyła do tego zapalenie krtani. Przez moment istniało ryzyko, że operację trzeba będzie przełożyć o kilka tygodni. Lekarze z kliniki w Dallas otrzymali od nas informację o stanie Hanki i za moment mieliśmy nowe zadanie, by zrobić badanie w kierunku wirusa RSV. Na szczęście wynik tego badania okazał się negatywny, więc operacji nie trzeba było przekładać. Kolejną dobrą informację przyniósł telefon z ambasady Stanów Zjednoczonych. Otrzymaliśmy wizy i zgodę na wjazd do USA - opisywali rodzice Hani w połowie marca.
Hanka Krakowska z Bydgoszczy potrzebuje wsparcia
- W lutym udało się osiągnąć cel - w publicznej zbiórce zebrano ponad pół miliona złotych potrzebne na operację Hani. Zbiórkę wsparło ponad 10 tysięcy osób.
- Wydatków będzie więcej, bo leczenie dziewczynki to proces, a rehabilitacji może potrwać nawet kilkanaście lat.
- Wciąż można wesprzeć rodzinę w walce o zdrowie Hani - tutaj.
- W zespole Crouzona/Pfeiffera następuje przedwczesne skostnienie elementów czaszki – zrośnięcie szwów czaszkowych u Hani nastąpiło jeszcze na długo przed jej narodzinami. Stanowi to zagrożenie dla jej życia, bo ogranicza prawidłowy rozwój mózgu.
- Polscy lekarze, z którymi konsultowali się rodzice Hanki, nie stosują nowoczesnych metod leczenia od lat znanych w Stanach Zjednoczonych. Rodzice Hanki, szukając rozwiązań medycznych, sami dotarli do specjalistów w Dallas, którzy proponują nowatorskie metody korygowania wad układu kostnego, dające duże szanse na normalne życie dla Hani.
