MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marcin Łoboda, były dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - nowym szefem KAS i wiceministrem finansów. To o nim wiemy!

Agnieszka Domka-Rybka
Agnieszka Domka-Rybka
Marcin Łoboda i dr Krzysztof Matela podczas spotkania z kujawsko-pomorskimi przedsiębiorcami.
Marcin Łoboda i dr Krzysztof Matela podczas spotkania z kujawsko-pomorskimi przedsiębiorcami. Dariusz Bloch
Marcin Łoboda został szefem KAS, a jego zastępcą również związany z Bydgoszczą - Zbigniew Stawicki, były dyrektor bydgoskiego UKS.

Nasze nieoficjalne informacje potwierdziła Krajowa Administracja Skarbowa.

Marcin Łoboda i Zbigniew Stawicki - z Bydgoszczy

Jak już kiedyś pisaliśmy, Marcin Łoboda został odwołany ze stanowiska dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy 29 grudnia 2015 roku - taką decyzję podjął Paweł Szałamacha, ówczesny minister finansów.

Wcześniej, bo w połowie grudnia 2015 roku, również Paweł Szałamacha odwołał ze stanowiska Zbigniewa Stawickiego, dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Bydgoszczy. Stawicki został oddelegowany do MF, gdzie przez pół roku kierował departamentem kontroli skarbowej. Był też szefem międzyresortowego zespołu ds. przestępczości w obszarze podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. Dodajmy, że Zbigniew Stawicki zeznawał przed komisją śledczą ds. VAT.

  • Marcin Łoboda jest ekonomistą i prawnikiem, wieloletnim pracownikiem organów podatkowych.

Marcin Łoboda - to o nim wiemy

Jest absolwentem finansów publicznych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwentem prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie prawa podatkowego Unii Europejskiej oraz szkolenia związane z zarządzaniem programami i projektami, a także zarządzania usługami w informatyce. Od samego początku kariery zawodowej związany z resortem finansów. Jako pracownik Izby Skarbowej w Bydgoszczy był oddelegowany do pracy w Ministerstwie Finansów gdzie zajmował się orzecznictwem podatkowym i nadzorem nad urzędami skarbowymi. W latach 2008–2015 był Dyrektorem Izby Skarbowej w Bydgoszczy. Następnie pracował w urzędach skarbowych, Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym, Izbie Administracji Skarbowej w Bydgoszczy i Centrum Kompetencyjnym ds. raportowania schematów podatkowych MDR przy Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie. Członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, urzędnik służby cywilnej, doradca podatkowy, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego V kadencji. Autor wielu artykułów z zakresu prawa podatkowego. Żonaty, ma trójkę dzieci.

Gdy był dyrektorem Izby Skarbowej w Bydgoszczy, spotykał się m.in. z kujawsko-pomorskimi przedsiębiorcami. Miało to miejsce podczas finału konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy".

- Przedsiębiorcy to nasi przyjaciele, cenimy ich za to, że uczciwie płacą podatki - mówił podczas jednej z takich uroczystości, w 2012 roku, Marcin Łoboda,dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy i namawiał wtedy właścicieli firm oraz wszystkich podatników, by zrezygnowali z papieru i rozliczali się z nami przez internet. - Będzie taniej i łatwiej - zachęcał w 2012 roku.

Wkrótce szef KAS, Marcin Łoboda, ma powołać nowych dyrektorów w kraju, m.in. Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Obecnie dyrektorem IAS w Bydgoszczy jest Beata Adamowicz.

Jest oficjalny komunikat

To oficjalny komunikat w tej wydała Krajowa Administracja Skarbowa. Opublikowano zdjęcia z wręczenia nominacji przez ministra finansów Andrzeja Domańskiego.

Marcin Łoboda, były dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - nowym szefem KAS i wiceministrem finansów. To o nim wiemy!
KAS

Krajowa Administracja Skarbowa powstała 1 marca 1917 roku z połączenia służby celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska