Marlena Wawrzyniak z Grudziądza - mistrzynią świata. Maciej Gralak wicemistrzem

Redakcja
Marlena Wawrzyniak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) z flagą Polski i złotym medalem mistrzostw świata w Bułgarii Armpower
Marlena Wawrzyniak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) wywalczyła w Bułgarii upragniony, złoty medal mistrzostw świata! Srebro w kat. niepełnosprawnych zdobył Maciej Gralak (Też Arm Fanatic Sport).

W kategorii masters do 70 kg, na prawą rękę Marlena Wawrzyniak w finale bez problemu pokonała swoją rywalkę, Anette Andersson ze Szwecji.
Trzecie miejsce zajęła też Szwedka, Marlene Lind-gren, czwarte Olga Jaroslawcewa (Kirgistan), piąte Larisa Borowinskaja (Rosja), szóste Michiko Sakuma (Japonia).

Marlena Wawrzyniak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) doszła do fnału bez porażki. Wykazała niezwykły hart ducha i siłę woli. Mimo kontuzji kolana i bólu, który utrudniał jej walkę, nie odpuściła i z determinacją dążyła do złota.

Wawrzyniak triumfowała też w masters 70 kg na lewą rękę. Tu w finale pokonała Fatmę Hussein (Egipt). Szwedki były poza finałem: 3. miejsce zajęła Anderssona, a 4. Lindgren.

Tuż po zdobyciu złota mistrzostw świata wzruszona Marlena Wawrzyniak przyznała: - Jestem tak szczęśliwa sięgnęłam po wyczekiwane, magiczne złoto. To było moje marzenie - stanąć na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach świata. Jestem spełniona w arm - pasjonującej, sportowej przygodzie...

Maciej Gralak doszedł do finału
Znakomicie spisał się także Maciej Gralak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) w kategorii niepełnosprawnych.
Po pierwszej, nieudanej walce, zmobilizował siły i wszystkie kolejne pojedynki już wygrywał. Niesamowicie dopingowali go rodzice i zawodnicy z polskiej ekipy. Ostatecznie zdobył srebro, ale zważywszy na bardzo silnych rywali, jakich miał w swojej kategorii, wicemistrzostwo świata to znakomity rezultat tego zawodnika.

W mistrzostwach świata w Blagoevgradzie startowała też Marta Opalińska (Arm Fanatic Sport). W gronie seniorek do 70 kg wywalczyła 6. miejsce na lewą rękę i 13. na prawą.