Marlenę Wawrzyniak i jej ekipę interesuje głównie złoto! 15 medali w mistrzostwach Polski

Redakcja
Od lewej: Milena Morczyńska, Marlena Wawrzyniak i Marta Opalińska z Arm Fanatic Sport Grudziądz. Są podwójnymi mistrzyniami Polski 2017 r na lewą i prawą rękę, każda w swojej wadze Maryla Rzeszut
Wciąż niepokonana jest Marlena Wawrzyniak, liderka i trenerka Arm Fanatic Sport Grudziądz, który to klub zdobywał w tegorocznych mistrzostwach Polski głównie złote medale.

Czołowa polska i europejska armwrestlerka, medalistka mistrzostw świata Marlena Wawrzyniak nie przestaje zadziwiać. Od lat nie oddaje prymatu w kraju i na arenach międzynarodowych. W siłowaniu na ręce znów była najlepsza.
Ścisła, krajowa czołówka armwrestlerów walczyła w tegorocznych XVII Mistrzostwach Polski w obiekcie Orle Gniazdo w Szczyrku.

Najsilniejsza na obie ręce

Marlena Wawrzyniak zdobyła złoty medal na lewą rękę w kategorii 65 kg. Pokonała min. Małgorzatę Ostrowską (Złoty Tur), Natalię Stefaniak (Złoty Orzeł Choszczno). Scenariusz ten Wawrzyniak powtórzyła także w walce na prawą rękę. Znów jest podwójną mistrzynią Polski!

Opalińska i Morczyńska poszły śladem trenerki

Do zmagań w mistrzostwach Polski Marlena Wawrzyniak bardzo dobrze przygotowała także swoje podopieczne i podopiecznych z klubu UKS Arm Fanatic Sport Grudziądz .
Rywalizację na lewą i prawą rękę w kat. 70 kg wygrała Marta Opalińska zgarniając dwa złota. Identycznie w wadze 80 kg bezkonkurencyjna na rękę lewą i prawą okazała się Milena Morczyńska.

Gralakowie i Głowacki zgarniali głównie złote

Męska część reprezentacji Arm Fanatic Sport Grudziądz Stanisław Gralak został podwójnym mistrzem Polski w kat. grandmaster powyżej 100 kg (na lewą i prawą rękę).
Sławomir Głowacki wywalczył dwa złote krążki w kat. master (na lewą i prawą rękę) w wadze +100 kg oraz dwa srebrne w kat. seniorów +110 kg. (na lewą i na prawą rękę). Mistrzem Polski seniorów w kat. 60 kg został też grudziądzanin Maciej Gralak, który wywalczył ponadto w gronie niepełnosprawnych złoto i mistrzostwo kraju na prawą rękę (waga 60 kg) oraz srebro na lewą rękę.

Marlena Wawrzyniak (Arm Fanatic Sport Grudziądz) obroniła w Baku tytuł mistrzyni Europy

Drużynowo seniorzy UKS Arm Fanatic Sport zajęli 4. miejsce, tuż za podium. Zdobyli łącznie 7 złotych, i 2 srebrne medale, co dało im 85 pkt. 1. miejsce zajął team Tytan Jaworzno (5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązy - 140 pkt), 2. Wiking Nisko (4, 3, 2 i 95 pkt), 3. Niedźwiedzie Orawy (1, 6, 4 i 89 pkt).

W całej, generalnej punktacji klubowej (z niepełnosprawnymi i grandmasters) Arm Fanatic Sport Grudziądz z dorobkiem 12 medali złotych i 3 srebrnych (142 pkt) zajął 9. miejsce na 24 drużyny. To kolejny, bardzo udany występ tej ekipy w mistrzostwach Polski.

Sportowe Podsumowanie Weekendu w regionie - odcinek 4.