Srebro dla Pacificu, brązy dla Stali Grudziądz i Copernicusa Toruń w mistrzostwach Polski na szosie

Redakcja
Podium zwycięzców wyścigu ze startu wspólnego juniorów w mistrzostwach Polski: od lewej - zdobywca srebra Dawid Migas (TKK PacificNestle Cycling Team), złoty medalista Adam Kuś (Międzygminny Ludowy Klub Sportowy) i Bartosz Klasiński - brązowy medalista, drugi wicemistrz Polski (Stal Grudziądz) Nadesłane/ALKS Stal Grudziądz
W Krokowej-Gdyni zakończyły się mistrzostwa Polski na szosie. W wyścigu ze startu wspólnego juniorów 2. miejsce i srebro zdobył Dawid Migas z TKK Pacific a Bartosz Klasiński (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) wywalczył brązowy medal. Także brąz zdobyła Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń).

W mistrzostwach Polski w Krokowej-Gdyni walczyli kolarze z województwa kujawsko-pomorskiego.

W jeździe indywidualnej na czas (19,8 km) Nikola Różyńska (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) w kategorii open pań wywalczyła 14. miejsce, zaś Karolina Lipiejko 30.
Panowie w kat. U-23 w "czasówce" pokonali 39,6 km. Bartosz Rudyk (Stal Grudziądz) zajął 10. miejsce, a Mariusz Gąsiorowski (Stal) - 18.
Spośród grudziądzanek w wyścigu ze startu wspólnego juniorek (82 km) najlepiej pojechała Dominika Bykowska (15. miejsce). Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Oliwia Majewska z UKS Copernicus - SMS Toruń.
Kolarska gala ALKS Stal Grudziądz z mistrzami Europy na torze

W wyścigu ze startu wspólnego w gronie juniorów (143,5 km) 2. miejsce i srebro zdobył Dawid Migas z TKK Pacific z Nestle Fitness Cycling Team a Bartosz Klasiński** (Stal Grudziądz)** wywalczył 3. lokatę i brązowy medal! 8. miejsce w silnej stawce zajął Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus Toruń).
W kategorii kobiet U-23 (na dystansie 126 km) 6. miejsce zajęła Agnieszka Skalniak (Astana/Nestle Pacific Toruń), 8. miejsce Nikola Różyńska (Stal Grudziądz), 9. m Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling) a 18. Karolina Pizoń (Stal).
W gronie mężczyzn U-23 w wyścigu na dystansie 190 km piąty był Mariusz Gąsiorowski (Stal Grudziądz), trzynasty Karol Kuklewicz (Pacific Toruń) a Bartosz Rudyk (Stal) - 24.
Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w Krokowej-Gdyni zakończyły się 25 czerwca.