Na uroczystą galę przybyli prezydenci Bydgoszczy, Włocławka, Torunia, Inowrocławia oraz Grudziądza. Pojawili się również przedstawiciele sejmu, senatu oraz władz gminnych. Podczas wręczania nagród, przygrywała Eliasz Orchestra. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Lampert.
Nominowanych
uhonorowano w trzynastu dziedzinach:
gospodarka, fundusze unijne, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, ochrona środowiska naturalnego, nauka, badania naukowe i postęp techniczny, edukacja, kultura, promocja województwa, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, budowa społeczeństwa obywatelskiego, ochrona zdrowia, sport oraz całokształt działalności. W tym roku przyznano także wyróżnienie specjalne.
Wyboru wśród nominowanych dokonywała kapituła. Kapitule przewodniczył rektor UMK Andrzej Radzimiński. W dziedzinie gospodarki, w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa, nagrodzono zespół dyrekcji firmy Staler TG z Torunia za stworzenie automatycznej maszyny do zgrzewania konstrukcji zbrojeniowych.
- Byliśmy bardzo zaskoczeni samą nominacją - powiedział nam po gali Mariusz Łankowski z zespołu Staler TG. - Tym bardziej nie liczyliśmy na zwycięstwo. Nasze najbliższe plany, to skupienie się na rozwoju wydziału konstrukcji strategicznych. To nasz priorytet.
Firma Staler ma największy potencjał produkcyjny w Polsce. Przedsiębiorstwo to było dostawcą zbrojeń pod stadion narodowy.
Wyróżnienie w tej dziedzinie otrzymali Romuald i Maria Gierszal z toruńskiej firmy Optiguard, za autorski system monitoringu "panoptical".
Gospodarka (duże przedsiębiorstwa)
- nagroda: Jarosław Józefowicz, prezes Toruńskich Zakładów Opatrunkowych SA; za całokształt osiągnięć;
- wyróżnienie: Tomasz Zaboklicki, prezes bydgoskiej firmy PESA SA **(sylwetka**), za uruchomienie produkcji nowego zespołu trakcyjnego;
- wyróżnienie: Tomasz Wojciekiewicz i Andrzej Woźniak, prezes Express Media i dyrektor Drukarni Gazetowej Express Media w Bydgoszczy; za modernizacje i rozbudowę drukarni.
