Najnowsza edycja konkursu wyłoniła dwanaścioro utalentowanych kujawsko-pomorskich artystów. Wsparcie, które dla nich wyniosło od 6 do 9 tysięcy złotych.
Ze stypendystami spotkali się przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i radna Katarzyna Lubańska. Uroczystość odbyła się się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Towarzyszyło jej kuratorskie oprowadzanie zebranych po wystawie prac brytyjskiego rzeźbiarza Tony’ego Cragga.
Wojewódzkie stypendia artystyczne mają być w założeniu motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej i pomagać realizować ciekawe projekty. Stypendia rzyznawane dwa razy do roku. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.
W pierwszej tegorocznej edycji marszałkowskiego programu stypendia otrzymało piętnaścioro artystów.
Kto otrzymał stypendium w drugim rozdaniu?
Poniżej lista wyróżnionych nazwisk:
- Iga Bancewicz, teatr, 7 000
- Magdalena Cynk-Mikołajewska, muzyka, 7 000
- Adam Kośmieja, muzyka, 7 000
- Janusz Czarnecki, literatura, 6 000
- Joanna Dąbkiewicz-Luścińska, malarstwo, 8 000
- Jerzy Murawski, plastyka, instalacja artystyczna, fotografia 6 000
- Anna Włodarska-Zamiara, sztuki wizualne – wideo art., 7 000
- Martyna Rzepecka, plastyka, 7 000
- Marek Podlasiak, upowszechnianie kultury, 6 000
- Zofia Pogoda, opieka nad zabytkami, 7 500
- Emilia Ziółkowska-Ganc, opieka nad zabytkami 8 000
- Amelia Wierzba, taniec, 9 000
