MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wokalistki, plastyk i pianistka otrzymają stypendia kulturalne Grudziądza. Zobaczcie na co je przeznaczą

Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Wśród stypendystów jest Daria Dunajska, wokalistka zespołu Poezja Wysokiej Próby z Grudziądza
Wśród stypendystów jest Daria Dunajska, wokalistka zespołu Poezja Wysokiej Próby z Grudziądza Piotr Bilski
Pięcioro artystów z Grudziądza otrzyma stypendia kulturalne Grudziądza na drugą połowę 2024 roku. Wśród nich są trzy wokalistki, pianistka oraz plastyk.

Przyznano nowe stypendia artystyczne Grudziądza

Już od 12 lat w Grudziądzu przyznawane są stypendia artystyczne. Starać się o nie mogą twórcy mieszkający w Grudziądzu, planujący zrealizować ciekawe projekty, które przysłużą się także promocji miasta. Dotychczas stypendia przyznano 91 razy.

O takie wsparcie finansowe miasta zabiegają najczęściej muzycy - wokaliści oraz instrumentaliści - a także literaci.

W 2024 roku pierwsze stypendia kulturalne przyznano już w styczniu. Teraz zapadły decyzje o przyznaniu stypendiów na drugą połowę roku.

Złożone wnioski zostały ocenione przez komisję stypendialną, w skład której weszli przedstawiciele organizacji pozarządowych, radni komisji kultury oraz przedstawiciele Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego. Stypendia przyznano pięciu osobom.

Stypendia artystyczne na drugą połowę 2024 roku otrzymali:

  • Izabela Zajechowska – wokalistka, stypendium (w wysokości 3.500 zł) przeznaczy na doskonalenie umiejętności wokalnych z profesjonalnym instruktorem oraz udział w warsztatach wokalnych.

  • Agnieszka Seweryniak– wielokrotnie nagradzana, utalentowana wokalistka, przyznane stypendium (4.500 zł) dołoży do nagrania płyty z 10 utworami, a część przeznaczy na opłacenie akredytacji w konkursach wokalnych i festiwalach.

  • Daria Dunajska – wokalistka zespołu „Poezja Wysokiej Próby”, której przyznane stypendium (kwota 6.400 zł) pozwoli na nagranie materiału instrumentalnego oraz wokalnego w studio do debiutanckiej płyty zespołu.

  • Aleksandra Kozłowska – młoda pianistka przyznane w wysokości 3500 zł stypendium przeznaczy na udział w XIII Ogólnopolskich Warsztatach Pianistycznych w Łańcucie.

  • Michał Burzyński – artysta plastyk, stypendium (4.800 zł) przeznaczy na realizację wystawy obejmującej 7 obrazów i 1 rzeźbę wraz z warstwą dźwiękową. Ekspozycja planowana jest na grudzień 2024 r. w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi.

Przypomnijmy, że w tym roku pierwsze stypendia artystyczne Grudziądza wręczono w styczniu. Wtedy otrzymali je Leszek Leliwa na wydanie drukiem tomiku poezji „Impresje grudziądzkie”, Henryk Orzechowski na wydanie czwartego tomiku „Fraszek” swojego autorstwa, muzycy zespołu Face2Face. na nagranie płyty, Mateusz Promiński na przygotowanie cyklu filmów o obrazach z muzeum, ks. Karol Niedoba, na wydanie folderu dotyczącego dziejów społeczności ewangelickiej w Grudziądzu, Daniel Grzybowski, na teledysk do autorskiej piosenki.

W całym 2024 roku na stypendia z budżetu Grudziądza łącznie przeznaczona zostanie kwota 50 tys. zł.

Trwa głosowanie...

Czy oferta kulturalna w Grudziądzu jest wystarczająca?

Wokół kultury w Grudziądzu i okolicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska