Martyna Jelińska najlepsza w szermierczym Pucharze Polski

Martyna Jelińska jest czołową florecistką w Polsce.
Martyna Jelińska jest czołową florecistką w Polsce. archiwum
Florecistka Budowlanych Toruń wygrała turniej w Poznaniu. W półfinale były aż trzy wychowanki toruńskiego klubu.

Jelińska długo w tym sezonie leczyła kontuzję, ale teraz wraca do wysokiej formy. W Poznaniu już po eliminacjach była rozstawiona z numerem 2, a w turnieju głównym także nie przegrała żadnej walki.

Najwięcej kłopotów miała w ćwierć i półfinale. W pojedynku o czwórkę pokonała 12:11 juniorkę Julię Walczyk (Zjednoczeni Pabianice), a w walce o finał 10:9 byłą koleżankę klubową Hannę Łyczbińską. Finał był już łatwiejszy, tam torunianka wygrała 15:7 z wiceliderką krajowego rankingu Martyną Synoradzką (AZS AWF Poznań).
Zwycięstwo w Poznaniu dało Jelińskiej awans na 6. miejsce w klasyfikacji PZSzerm. Dwie kolejne florecistki Budowlanych zostały odpadły w 1/8 finału. Marta Łyczbińska zajęła 11., a Julia Chrzanowska 13. miejsce.

Na najniższym stopniu podium stanęły wychowanki toruńskiego klubu: Hanna Łyczbińska (obecnie AZS AWF Poznań) i Emilia Rygielska (AZS AWFiS Gdańsk).