Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz) znów wykręcił srebro Pucharu Świata

Redakcja
Mateusz Rudyk, sprinter torowy Stali Grudziądz  już drugi raz z rzędu w tym sezonie zdobył srebro w cyklu Pucharu Świata - tym razem w Manchesterze. Jest liderem!
Mateusz Rudyk, sprinter torowy Stali Grudziądz już drugi raz z rzędu w tym sezonie zdobył srebro w cyklu Pucharu Świata - tym razem w Manchesterze. Jest liderem! Maryla Rzeszut
Mateusz Rudyk, sprinter torowy Stali Grudziądz już po raz drugi z rzędu w tym sezonie zdobył srebro w cyklu Pucharu Świata - tym razem w Manchesterze - i jest liderem! W finale uległ tylko wicemistrzowi świata Harrie Lavreysenowi (Holandia).

Podczas 2. rundy torowego Pucharu Świata w Manchesterze startowali torowcy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz; Urszula Łoś, Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Mateusz Lipa i Bartosz Rudyk.

Mateusz wyrównał rachunki z Australijczykiem

Najlepiej z grudziądzkiej ekipy spisał się Mateusz Rudyk, który zajął 10. miejsce w kwalifikacjach sprintu (z czasem 9.787 , dystans - 200 m) i po wygraniu wszystkich biegów awansował do finału.
W wyścigu decydującym o złotym medalu, przegrał tylko z wicemistrzem świata Harrie Lavreysenem (Holandia) i zajął 2. miejsce.
Na 3. miejscu zakończył walkę Matthew Glaetzer z Australii, który wygrał sprint indywidualny podczas 1. edycji Pucharu Świata w Pruszkowie. Wówczas Mateusz Rudyk (Stal) zajął 2. miejsce przegrywając w finale właśnie z Glaetzerem. Grudziądzanin zrewanżował się więc Australijczykowi za Pruszków.

Mateusz Rudyk w drodze po srebro w sprincie, w 1/16 finału wyeliminował Damiana Zielińskiego (Piast Szczecin), następnie w 1/8 pokonał Pavla Kelemena (Czechy). W 1/4 finału wyższość Rudyka musiał uznać Lewis Oliva z Walii.
Mateusz Rudyk jest w stanie pokonać 200 m w czasie 9.707. Takim wynikiem ustanowił rekord Polski podczas 1. edycji PŚ w Pruszkowie.

Mateusz Rudyk (Stal Grudziądz) ze srebrem Pucharu Świata w sprincie

W Manchesterze polska drużyna sprinterów w wyłącznie grudziądzkim składzie: Rafał Sarnecki, Mateusz Lipa i Mateusz Rudyk awansowała do 1. rundy po dobrym występie w kwalifikacjach. W 1. rundzie nie dali jednak rady Brytyjczykom i biało-czerwony team sprinterski zajął 8. miejsce.

A jak wypadła polska, męska drużyna w wyścigu na dochodzenie, w którym jechali Bartosz Rudyk (Stal Grudziądz, brat Mateusza), Szymon Sajnok, Szymon Krawczyk i Adrian Tekliński.
Skład ten różnił się od tego, w jakim polska drużyna wystąpiła podczas 1. edycji w Pruszkowie. Nasza czwórka nie przeszła pomyślnie kwalifikacji, zakończyła zmagania na 9. miejscu.

Ponadto Urszula Łoś (Stal) startowała w sprincie drużynowym pań. Polki nie weszły do 1. rundy. Zajęły 13. miejsce.
W sprincie indywidualnym walczyła też Urszula Łoś. Awansowała do 1/16 finału, w którym przegrała swoje wyścigi zakończyła rywalizację.
Kolejny zawodnik Stali, Mateusz Lipa startował w jeździe na czas na 1km. Nie wyszedł z kwalifikacji i uplasował się na 19. miejscu.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 31.