W zmaganiach wzięło udział 7 szkół z regionu kujawsko - pomorskiego: Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy, Zasadnicza Szkoła Zawodowa START z Bydgoszczy, Zespół Szkół CKU z Gronowa, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią, Zespół Szkół Samochodowych z Torunia, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych z Tucholi, oraz gospodarze - z „Maczka”.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Zmagania konkursowe rozpoczęły się od rozwiązania testu teoretycznego. Zawierał on pytania dotyczące budowy i technologii napraw aut. Potem były dwie konkurencje pn. „Rozpoznawanie części samochodowych, pomiary warsztatowe” oraz „Na warsztacie” odbyły się w warsztatach szkolnych. Stanowiska konkursowe zostały przygotowane przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Czynności, które wykonywali uczniowie, odbywały się z wykorzystaniem samochodu opel corsa. Polegały na prawidłowym wykonaniu naprawy symulowanego uszkodzenia lub usunięciu usterki. Od tego roku oprócz rozpoznania wylosowanego elementu konstrukcyjnego pojazdu, uczestnicy musieli dokonać jego pomiaru.
Ta konkurencja przysporzyła uczniom najwięcej trudności. Na zakończenie zawodów została przeprowadzona najbardziej widowiskowa konkurencja - jazda na czas po torze przeszkód toyotą yaris.
Po przeliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół CKU z Gronowa. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Zawodowych z Koronowa. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią. Gratulujemy.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (11-17.05.2017)