Mecz Energa Basket Ligi: Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia.
Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia. Oliwia Nowak

Mecz PLK: Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia

Relacja kwarta po kwarta po kwarcie z meczu Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia.
19:2029.01.2022

Koniec meczu, Asseco Arka Gdynia wygrywa we Włocławku 82:72.  Punktowi liderzy: Mathews 26, Bell 13, Łączyński 10; Boykins 15, Dylewicz 14, Hrycaniuk 12, Wołoszyn 11.

19:1729.01.2022

19:1529.01.2022

Bogucki wykorzystał jeden rzut wolny na 30 sekund przed końcem, ale potem włocławianie znów popełnili błąd wyprowadzając piłkę. Po wykorzystanych osobistych przez Wołoszyna było 70:77 na 20 sekund przed końcem i w zasadzie po meczu.

19:1129.01.2022

Znów fatalne wznowienie gry przez Anwil i strata. Musić trafił, ale na szczęście to on faulował w ataku. Po tylko jednym celnym osobsistym Dykesa na tablicy świetlnej widniał wynik 70:74 na 35 sekund przed końcem.

19:0829.01.2022

Wołoszyn chybił z dystansu, podobnie zresztą Łaczyński. Spod kosza po zagraniu Music trafił natomiast Bogucki - 69:74 i minuta do końca meczu.

19:0729.01.2022

Bogucki wykorzystał jeden rzut osobisty, 69:72. Ale potem błąd 5 sekund Łączyńskiego po przerwie dla Anwilu. Nie tak miała wyglądać ta akcja włocławian. Jeszcze 2 minuty gry.

19:0629.01.2022

19:0129.01.2022

W Włocławku zrobił się mecz! Dylewicz trafił za 3, a Dimec wykorzystał woln i było 66:69. Znów dał o sobie znać doświadczony Dylewicz, trafiając z półdystansu, ale Mathews z w odpowiedzi za 3. 69:71 i nieco ponad 2 minuty do końca.

18:5729.01.2022

Łączyński odebrał piłkę Dylewiczowi, a Mathews trafił za trzy i było tylko 61:64. Ważne punkty spod kosza zdobył dla gości Hrycaniuk - 61:66. Nie wybiło to z rytmu włocławian, gdyż po chwili "Łączka" za 3 i tylko 64:66. Nieco ponad 3 minuty do końca.

18:5429.01.2022

Po trafieniu z wolnych Łączyńskiego było 54:64, a potem 56:64 po kontrze i pierwszym tego dnia trafieniu Dimeca.  Po trafieniu Mathewsa zrobiło się już tylko  58:64. Czas dla Arki i 5 minut do końca meczu.

18:4529.01.2022

Akcja 2+1 Mathewsa, 52:61 i "wszyscy wstają pomagają" w hali Mistrzów we Włocławku, ale później Bell dwukrotnie chybił z dystansu. Zrobił to natomiast Boykins i Asseco na 7 minut przed końcem prowadziło 64:52.

18:4129.01.2022

Pierwsze punkty zdobył Dykes, przy stanie 46:57. Potem dorzucił kolejną "dwójkę" po kontrze, a Frąckiewicz wykorzystał jednego wolnego. Odpowiedział Wołoszyn i było 49:59. Z trybun można było usłyszeć głośny jęk zawodu, gdy nawet Mathews chybił z linii rzutów wolnych. Skuteczniejszy w tym elemencie był Wołoszyn, a Asseco Arka objęła prowadzenie 61:49.

18:3529.01.2022

Asseco na 3 minuty przed końcem trzeciej kwarty jeszcze powiększyło swoją przewagę - 57:44. W ostatnich minutach włocławianie szukali punktów z dystansu, ale Łączyński i Mathews spudłowali.  Anwil gorszy w zasadzie we wszystkich statystykach od skuteczności, po zbiórki, asysty i przechwyty.

18:3029.01.2022

42:50 po niemal 4 minutach gry w trzeciej kwarcie, a potem "trójką" popisał się jeszcze Music.

18:2329.01.2022

Nie było niespodzianki w Bydgoszczy. W półfinałowym meczu Suzuki Pucharu Polski Arka Gdynia wygrała z Basket 25 Polskie Przetwory. Liczymy, że Arka nie wygra dziś dwóch meczów w naszym regionie. Trzymamy kciuki za Anwil w drugiej połowie meczu.

18:1829.01.2022

18:1329.01.2022

Najwięcej punktów zdobywali do tej pory: Mathews 11, Bell 10 (8 w drugiej kwarcie), Petrasek 5; a dla gości: Boykins 9, Hrycaniuk 8 (6 w drugiej kwarcie).

18:0929.01.2022

Dwie "trójki" Bella pozwoliły Anwilowi niemal zniwelować straty - 30:31. Potem zrobiło się jednak - 30:37 i trener Przemysław Frasunkiewicz poprosił o czas dla swojego zespołu. Gracze Asseco Gdyni byli blisko utrzymania siedmiopunktowej przewagi po drugiej kwarcie. Łączyński trafił jednak równo z końcową syreną i ostatecznie Anwil przegrywa na razie 37:41.

17:5829.01.2022

17:5629.01.2022

Asseco po 2. minutach gry w drugiej kwarcie prowadziło 27:22, choć Bogucki dwukrotnie chybił z wolnych. Na 5 minut przed końcem drugiej kwarty gdynianie nadal prowadzą, ale już 31:22. Martwi bardzo słaba skuteczność Dykesa - 0/5 z gry! Cały zespół Anwilu jest na razie w tym meczu nieskuteczny - 33% z gry, w tym 1/8 za 3.

17:4629.01.2022

Po akcji 2+1 Petraska zrobiło się 12:9. Potem punkty dorzucili Mathews i Kowalczyk, a przewaga włocławian zwiększyła się do 7 punktów - 16:9.  W 9. minucie był jednak remis, a po trójce Wołoszyna to Asseco Arka wyszła na prowadzenie 21:18!  Ostatecznie to goście wygrali pierwsza kwartę 23:20.

17:3729.01.2022

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Anwilu 4:0, a przewaga włocławian mogłabyś jeszcze większa, gdyby dwukrotnie spod kosza nie spudłował Dimec. Goście doprowadzili do wyrównania - 4:4. Po 5 minutach gry jest 9:9.

17:3129.01.2022

Gra rozpoczęta. Anwil: Mathews, Łączyński, Petrasek, Dimec, Bell; Arka: Tomaszewski, Music, Wołoszyn, Hrycaniuk, Boykins.

17:2829.01.2022

Prezentacja za nami. Przed rozpoczęciem meczu nagrody MVP Energa Basket Ligi w ostatnich tygodniach odebrali Mathews i Dykes. O tym pierwszy było bardzo głośno w ostatnich dniach. Największa gwiazda Anwilu wymieniana jest bowiem w gronie kandydatów do gry w reprezentacji Polski. Taką informację podał portal TVP, który donosi, że wkrótce Polski Związek Koszykówki ma zaproponować paszport Mathewsowi.

Jonah Mathews Polakiem? Polski Związek Koszykówki szuka wzmocnień dla kadry

17:1429.01.2022

Do Włocławka przyjechała zorganizowana grupa kibiców Arki.

17:0829.01.2022

W Bydgoszczy trwa turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Nasz Basket 25 Polskie Przetwory Bydgoszcz przegrywa na razie z Arką Gdynia 32:41. W pojedynku mężczyzn w ramach Energa Basket Ligi, to Anwil jest zdecydowanym faworytem spotkania z  - właśnie z Arką.