Mecz półfinałowy Regionalnego Pucharu Polski: Lech Rypin - Unia Janikowo zapis relacji na żywo

Dariusz Knopik
O finał Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN Lech Rypin zagrał z Unią Janikowo
O finał Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN Lech Rypin zagrał z Unią Janikowo Tomasz Błaszkiewicz
W meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Lech Rypin podejmował Unię Janikowo. Poniżej zapis relacji na żywo.

Lech Rypin - Unia Janikowo 1:4 (0:3)

Bramki: Radosław Lewandowski (69) - Przemysław Kędziora (10), Mateusz Ławniczak (30 - karny), Jędrzej Kujawa (33), Mikołaj Gabor (83).
LECH: Wiśniewski - Krajewski (66. Gołata), Dąbrowski, Rybka, Baranowski (86. Orędowski) - R. Lewandowski, Banasiak (88. Rozpierski), Moszczyński, Śmigrodzki (86. Małkowski) - P. Lewandowski (88. Listkowski), Trędewicz.
UNIA: Fabiszewski - Hulisz, Mysiak, Urbański, D. Kowalski - Ciechanowski (46. Gabor), Kujawa (86. Nowicki), Ławniczak, Kędziora (62. Wojciechowski) - Ginter (62. Roszak), Goździk (62. Kujawski).

Lech Rypin - Unia Janikowo

Mecz półfinałowy Regionalnego Pucharu Polski.
19:2004.05.2022

Koniec meczu

Unia Janikowo pokonuje Lecha Rypin 4:1 i melduje się w finale w którym zagra (15 czerwca) ze zwycięzcą meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz, który odbędzie się 17 maja (początek godz. 17:00).
Dziękujemy za uwagę.
Gole: Radosław Lewandowski (69) - Przemysław Kędziora (10), Mateusz Ławniczak (30, karny), Jędrzej Kujawa (33), Mikołaj Gabor (83).

19:1604.05.2022

88'

Kolejne dwie zmiany w Lechu: boisko opuścili Banasiak i P. Lewandowski i a weszli Rozpierski i Listkowski.

19:1204.05.2022

86'

Zmiany w obu drużynach: w Lechu zeszli Baranowski i Śmigrodzki, których zastąpili Małkowski i Orędowski; w Unii Kujawę zastąpił Nowicki

19:0704.05.2022

83'

Unia podwyższa prowadzenie. W polu karnym ładnie znalazł się Mikołaj Gabor, który uprzedził obrońców, zgarnął piłkę i z bliska pokonał Wiśniewskiego. Janikowianie prowadzą 4:1

19:0404.05.2022

78'

Kolejny róg dla Unii. Do główki doszedł Urbański, ale pewnie piłkę złapał Wiśniewski

18:5804.05.2022

72'

Dominik Kowalski wywalczył rzut rożny dla Unii. Przy dośrodkowaniu Mysiak faulował obrońcę Lecha

18:5404.05.2022

69'

Radosław Lewandowski po ładnej akcji Lecha strzela dla ekipy z Rypina pierwszego gola.

18:5104.05.2022

66'

Zmiana w Lechu: Krajewskiego zastąpił Gołata

18:4704.05.2022

62'

Trzy zmiany w Unii. Boisko opuścili Kędziora, Ginter i Goździk, których zastąpili Wojciechowski, Kujawski i Roszak

18:4504.05.2022

60'

Prawą strona próbował się przedrzeć Radosław Lewandowski, ale został zatrzymany przez Urbańskiego.

18:4104.05.2022

55'

Gospodarze starają się atakować i częściej są przy piłce, ale nie potrafią zagrozić bramce Unii.

18:3504.05.2022

50'

Róg dla Unii. Gospodarze przejęli piłkę i chcieli wyprowadzić kontrę, którą przerwał Urbański

18:3104.05.2022

46'

Druga połowę rozpoczęli gospodarze. W Unii jedna zmiana: Ciechanowskiego zastąpił Gabor.

18:1604.05.2022

Koniec pierwszej połowy

Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni. Pierwsza połowa zdecydowanie dla gości, którzy zagrali bardzo skutecznie. Z kolei miejscowi chyba zbyt bojaźliwie podeszli do rywalizacji, a na dodatek popełniali proste błędy w obronie, które wykorzystali janikowianie. Z relacją wracamy za około kwadrans.

18:1404.05.2022

45'

Kolejny róg dla Lecha. Główkował Rybka, obrońcy Unii wybili piłkę.

18:1004.05.2022

42'

Akcja Lecha. Niestety, strzał Radosława Lewandowskiego kompletnie nieudany.

18:0504.05.2022

38'

Hulisz wywalczył kolejny róg dla Unii. Jednak bez zagrożenia dla Lecha.

18:0304.05.2022

33'

Unia prowadzi już 3:0. Kontrę celną główką wykańcza Jędrzej Kujawa po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego.

18:0104.05.2022

30'

Unia podwyższa wynik na 2:0 po rzucie karnym wykorzystanym przez Mateusza Ławniczaka. Jedenastka została podyktowana za faul Błażeja Dąbrowskiego na Sebastianie Ginterze .

17:5604.05.2022

27'

Rzut wolny dla Lecha z około 25 metrów po faulu Gracjana Goździka na Szymonie Moszczyńskim. Z wolnego strzelał Radosław Rybka. W środek bramki i Fabiszewski pewnie łapie piłkę.

17:5504.05.2022

25'

Dobra akcja lechitów. Z linii pola karnego strzelał Martyn Trędewicz, ale lekko i w środek, więc Gracjan Fabiszewski nie miał problemów ze złapaniem futbolówki

17:5204.05.2022

23'

Po wrzutce Ernesta Hulisza kolejny róg dla Unii. Dośrodkowywał Patryk Urbański, ale obrońcy Lecha radzą sobie i wybijają futbolówkę.

17:4904.05.2022

20'

Po strzale Radosława Lewandowskiego piłka odbija się od obrońcy Unii i wychodzi za linię końcową. Kolejny róg. Po dośrodkowaniu janikowianie wybijają piłkę

17:4704.05.2022

18'

Faul dla Lecha na środku boiska

17:4404.05.2022

14'

Groźna kontra Unii. W ostatniej chwili piłkę spod nogi Gintera wygarnął Rybka.

17:4304.05.2022

11'

Gospodarze chcieli od razu odpowiedzieć i wywalczyli rzut rożny, ale z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy Unii.

17:4004.05.2022

10'

Unia obejmuje prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Ernest Hulisz. Kompletnie zostawiony bez obrony Przemysław Kędziora złożył się do główki i pewnie trafił do siatki.

17:3504.05.2022