https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mężczyzna nie dawał żadnych znaków życia. Policjanci z Inowrocławia uratowali go

(TIK)
Policjanci - mł. asp. Łukasz Duczkowski, sierż. szt. Przemysław Kachel i sierż. Artur Górski na tle radiowozu
Policjanci - mł. asp. Łukasz Duczkowski, sierż. szt. Przemysław Kachel i sierż. Artur Górski na tle radiowozu KPP w Inowrocławiu
Policjanci - mł. asp. Łukasz Duczkowski, sierż. szt. Przemysław Kachel i sierż. Artur Górski w minioną niedzielę uratowali 34-latka. Mundurowi reanimowali mężczyznę kilkanaście minut do przyjazdu załogi pogotowia. W tym przypadku liczyła się każda minuta, a może nawet sekunda.

- Nigdy nie wiadomo przed jakim zadaniem, czy wyzwaniem stanie policjant pełniący służbę patrolową. Dlatego policjanci są szkoleni na różne ewentualności, a decyzje muszą podejmować niemal natychmiast. Szczególnie te, gdy trzeba walczyć o czyjeś życie - mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu. - Tak właśnie było dwa dni temu w Inowrocławiu. Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego KPP w Inowrocławiu mł. asp. Łukasz Duczkowski, sierż. szt. Przemysław Kachel i sierż. Artur Górski odebrali informację od dyżurnego, że przy al. Niepodległości leży mężczyzna. Gdy patrol dotarł na miejsce ustalił, że 34-latek, chwilę wcześniej, siedział na ławce i rozmawiał z kolegą. Nagle, niespodziewanie, zsunął się na ziemię.

Mężczyzna był siny, nie oddychał i nie dawał żadnych znaków życia. Policjanci sprawdzili puls, którego niestety nie wyczuli, więc rozpoczęli reanimację. W trójkę, naprzemiennie, przez kilkanaście minut, do czasu przyjazdu załogi pogotowia robili masaż serca. Po czym, z uwagi na poważny stan mężczyzny, policjanci asystowali ratownikom, nadal wspólnie prowadząc akcję krążeniowo-oddechową. Gdy tylko wrócił mężczyźnie oddech, karetka zabrała go do szpitala, gdzie pozostał na leczeniu.

Tylko dzięki tej profesjonalnie przeprowadzonej akcji nie doszło do tragedii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
mały

Brawooo !!!!! ale każdy powinien to umieć zrobić- prawda?

G
Gość

Brawa Panowie fajnie, że można na was polegać

b
bartas

szczunek, oby więce takich ludzi

G
Gość

Cóż tu można powiedzieć. Brawo dla mundurowych !!!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska