Miała być feta, była dotkliwa klęska Elany Toruń z KP Starogard Gdański. Awans do II ligi odłożony! [ZDJĘCIA]

jp
Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:3 (09.06.2018) Sławomir Kowalski
Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:3! Fatalny mecz lidera III ligi. Szampany wróciły do lodówki, setki kibiców rozczarowanych, awans rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce.

Elana Toruń - KP Starogard Gdański 0:3 (0:2)
Bramki: Dawid Retlewski (5), Wojciech Zyska (39), Karol Zieliński (83)
ELANA: Nowak - Dobosz, Mysiak, Urbański, Górka - Kościelniak (46. Lenkiewicz) - Lenartowski (59. Aleksandrowicz), Stefanowicz, Stąporski (72. Kryszak) - Kozłowski, Ciechański (72. Kraska).

Zwycięstwo gwarantowało awans torunianom bez oglądania się na innych. Nad stadionem panował upał, ale zimny prysznic przyszedł szybko. W 4. minucie Dawid Retlewski, wychowanek Chemika Bydgoszcz, odebrał piłkę w środku boiska i przy biernej postawie trzech toruńskich piłkarzy przebiegł spory kawałek boiska i strzałem z pola karnego pokonał Michała Nowaka.

Nieudany początek wprowadził spory chaos w szeregach Elany, wkrótce goście mieli świetną okazję, żeby podwyższyć prowadzenie. Starogardzianie nie grali o nic i brak presji był widoczny. Nie bali się błędów, śmiało atakowali.

Gospodarze otrząsnęli się po kilku minutach i powoli narzucili KP swoje warunki gry. Po kwadransie pojawiły się pierwsze celne strzały na bramkę oraz rzuty rożne. Elana przede wszystkim uspokoiła grę w defensywie i zatrzymywała groźne wypady rywali.

Wyglądało to nieźle do 39. minuty, gdy znowu KP rozegrał akcję bez wielkiego oporu. Tym razem Wojciech Zyska w asyście dwóch obrońców główkował do siatki.

Druga połowa była nieco lepsza, Elana stworzyła sobie kilka dobrych okazji. Ale raz - była nieskuteczna, dwa - nie potrafiła zepchnąć KP do defensywy. Rywale czekali na okazje do kontr, a tych było sporo. W 83. minucie Karol Zieliński strzelił gola meczu, gdy z dystansu wkręcił piłkę obok słupka i Nowaka.

Kibicom pozostało nasłuchiwać wieści z Kalisza, gdzie KKS musiał przynajmniej zremisować ze Świtem Skolwin. Długo nawet prowadził, ale w końcówce goście strzelili trzy gole i zbliżyli się na dystans punktu przed ostatnią serią spotkań.

W tym czasie kibice Elany ściągali w milczeniu wielki transparent "Awans jest nasz". O awansie rozstrzygnie ostatnia kolejka. Elana jedzie do ostatniej w tabeli Unii Solec Kujawski.