Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasto naszych marzeń

(ast)
Do końca sierpnia bydgoszczanie mogą odpowiedzieć w ankietach, jak wyobrażają sobie teren nad Starym Kanałem Bydgoskim oraz jak powinno wyglądać miasto za 16 lat.
Jak będą wyglądały tereny nad Starym Kanałem Bydgoskim, zdecydują również mieszkańcy. Ankiety można przysyłać do końca sierpnia.
Jak będą wyglądały tereny nad Starym Kanałem Bydgoskim, zdecydują również mieszkańcy. Ankiety można przysyłać do końca sierpnia. Jarosław Pruss

Jak będą wyglądały tereny nad Starym Kanałem Bydgoskim, zdecydują również mieszkańcy. Ankiety można przysyłać do końca sierpnia.
(fot. Jarosław Pruss)

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tereny nad Kanałem Bydgoskim były ulubionym miejscem spacerów i spotkań. Teraz ta część Bydgoszczy jest zaniedbana i zapomniana. Wkrótce ma się to zmienić. A to dzięki pieniądzom, które Bydgoszcz dostała w ramach projektu REURIS. Jest to program unijny, pomagający w rewitalizacji miejskiej przestrzeni w powiązaniu z wodą.

Bydgoszcz dostała ponad 300 tysięcy euro na rewitalizację terenów położonych nad Kanałem Bydgoskim od ronda Grunwaldzkiego do pierwszej śluzy. Prace mają ruszyć w przyszłym roku, a zakończyć się w 2011 roku.
Bydgoskie władze postanowiły zapytać mieszkańców, jakiego rodzaju inwestycji chcą nad kanałem. Badania na zlecenie miasta przeprowadza Wyższa Szkoła Gospodarki.

W kwietniu ankieterzy pytali bydgoszczan mieszkających w okolicy Starego Kanału oraz spacerujące tam osoby o zalety i wady tych obszarów.
Do końca sierpnia swoją opinię na temat terenów nad Starym Kanałem Bydgoskim. Wystarczy wypełnić ankietę, którą znajdziemy na stronie www.cbril.wsg.byd.pl. Ankieta jest dość obszerna, dlatego nie będziemy jej prezentować w całości. Ankieterzy proszą między innymi o odpowiedź, na pytania: Czy korzysta Pan/Pani w jakikolwiek sposób tereny nad Starym Kanałem Bydgoskim?; Co się dzieje na tym terenie, co dziać się powinno? Wypełniający ankietę proszeni są też o ocenę poszczeg ólnych elementów nad Kanałem Bydgoskim, m.in. liczba punktów handlowych, jakość chodników i alejek dla pieszych, oświetlenie, liczba placów zabaw czy ławek.
- Kiedy poznamy wyniki ankiet, przeanalizujemy je i rozpoczniemy prace projektowe - mówi Grzegorz Boroń, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej bydgoskiego ratusza. - Na pewno sugestie mieszkańców weźmiemy pod uwagę, oczywiście w granicach możliwości - dodaje.

Również do końca sierpnia można wysyłać ankiety, które pomogą przy tworzeniu "Strategii rozwoju Bydgoszczy do 2025 roku". W wydziale rozwoju i strategii miasta bydgoskiego ratusza trwają właśnie prace nad jej tworzeniem. Rozpoczęto je od zbierania materiałów do opracowania "Diagnozy Miasta Bydgoszcz". Będzie ona obejmować następujące sfery: społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzenną, ekologiczną, finansów miasta, współpracy i promocji miasta.

Prezydent Konstanty Dombrowicz poprosił do pomocy przy tworzeniu ankiety również mieszkańców.
- Wierzę , że aktywnie włączycie się w proces budowy nowego strategicznego dokumentu - napisał prezydent w apelu do bydgoszczan.
W 2004 roku radni uchwalili "Strategię rozwoju Bydgoszczy do 2015 roku". Okazało się jednak, że wiele zapisów w strategii jest już nieaktualnych. Wiąże się to przede wszystkim ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Zmieniły się przepisy związane z ochroną środowiska czy energetyką. Potrzebna jest więc nowa strategia rozwoju Bydgoszczy.

W ankiecie jest pięć pytań, na które należy udzielić odpowiedzi: 1. Jakim miastem powinna stać się Bydgoszcz w 2025 roku?, 2. Jakie sfery życia społeczno-gospodarczego wymagają największych zmian?, 3. Proszę wskazać najważniejsze kierunki rozwoju miasta, 4. Proszę wymienić przedsięwzięcia, które Pani/Pana zdaniem należy zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat, 5. Która ze sfer funkcjonowania Bydgoszczy powinna stać się podstawą rozwoju miasta i jego marką? Szósty punkt ankiety to dane o osobie, która ją wypełnia: płeć, wiek, zawód i wykształcenie. Należy również wpisać, czy jesteśmy mieszkańcem Bydgoszczy, a jeśli nie, to podać, co nas wiąże z tym miastem: praca, nauka, rodzina czy kultura. Ankietę znajdziemy na oficjalnej stronie ratusza www.bydgoszcz.pl.

Wypełnioną ankietę możemy wysłać do końca sierpnia pocztą na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy, wydział strategii i rozwoju miasta, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz. Ankietę można też wysłać mailem na adres [email protected] albo faxem na numer 0 52 58-58-083.
"Strategia rozwoju Bydgoszczy do 2025 roku" ma być uchwalona w kwietniu lub maju przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska