https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Kwiatkowski oddaje lekarzom i pielęgniarkom swoje apartamenty

Joachim Przybył
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski Polskapress
Lekarze i pielęgniarki nie są zostawieni sami sobie. Na pomoc służbie zdrowia ruszają zwykli ludzie. Mistrz świata w kolarstwie Michał Kwiatkowski oddaje na potrzeby służby zdrowia swoje apartamenty w centrum Torunia.

Lekarze i pielęgniarki dniem i nocą ratują życie pacjentów. Wielu z nich obawia się zakażenia koronawirusem i nie chce wracać do domów, wielu od dawna nie widziało bliskich. To z myślą o nich na pomoc ruszył Michał Kwiatkowski.

"Nie ma słów, którymi dałoby podziękować służbom medycznym za ich pracę. Trudu sytuacji nic nie oddaje lepiej niż łamiący się głos Pana Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego w rozmowie w Onet Rano. Tak jak on kocham to miasto. I chciałbym pomóc. Mam do udostępnienia kilka apartamentów w ścisłym centrum Torunia. Być może część lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników boi się wracać do swoich mieszkań w obawie o zdrowie najbliższych. A może trzeba ściągnąć do miasta nowe służby medyczne...Moje drzwi są dla nich otwarte. W tej chwili robimy ostatnie, błyskawiczne zakupy, by apartamenty były gotowe na początek przyszłego tygodnia." - napisał Michał Kwiatkowski.

Kolarz zapowiedział, że apartamenty są pośpiesznie wykańczane i wyposażane. Dostępne będą od ręki. Kwiatkowski udostępnił w tym celu specjalny adres mailowy [email protected], żeby służby medyczne łatwiej się z nim mogły skontaktować.

Michał Kwiatkowski od lat ściga się w zawodowym peletonie, jest członkiem Team Ineos, jednej z najlepszych grup świata. W dorobku ma m.i. wygrane Tour de Pologne, Tirreno-Adriatico, słynny klasyk Mediolan - San Remo. w 2013 roku w Hiszpanii sięgnął po mistrzostwo świata zawodowców, jako pierwszy Polak w historii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Mistrzem świata został w 2014 roku.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska