Mieszkańcy gminy Chełmno głosują na nowych sołtysów

  Mieszkańcy gminy Chełmno głosują na nowych sołtysów

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy wybierają sołtysów na pięcioletnia kadencję

  Mieszkańcy wybierają sołtysów na pięcioletnia kadencję ©UG Chełmno

  W poniedziałek wójt będzie na zebraniu wiejskim w Podwiesku (g. 15.45), w środę w Starogrodzie Dolnym (g. 16.45). Tymczasem w kilku sołectwach wybrano już sołtysów i rady sołeckie.
  Mieszkańcy wybierają sołtysów na pięcioletnia kadencję

  Mieszkańcy wybierają sołtysów na pięcioletnia kadencję ©UG Chełmno

  Rozpoczęły się zebrania wiejskie. Ich celem są wybory sołtysów i Rad Sołeckich w związku z zakończeniem kadencji. Nowa potrwa pięć lat.

  W samorządach radzą, a ludzie czekają na autobusy, które zlikwidowano

  W Łęgu sołtysem został Mieczysław Urbański, a w skład Rady Sołeckiej weszli: Damian Panek, Piotr Frankiewicz, Remigiusz Seremak, Piotr Korzec.

  Na czele sołectwa Dorposz Chełmiński stanęła Renata Drążek, a do Rady Sołeckiej wybrano: Jacka Szczęcha, Łukasza Piechotę, Annę Sysoł i Roberta Łupinę. Grażyna Malinowska jest „pierwszym” w Górnych Wymiarach. W Radzie Sołeckiej są: Alina Gawryś, Ewa Szczęch, Sławomir Peszka oraz Ewa Milaszewska.

  Z kolei sołtysem w Nowejwsi Chełmińskiej została Halina Wójtowicz. W skład Rady Sołeckiej weszli: Michał Wójtowicz, Mieczysława Pasińska, Jan Kosieński i Grażyna Kotapka.

  Na czele sołectwa Dolne Wymiary stoi Maria Żuk. W Radzie Sołeckiej wspierają ją: Mirosław Urbański, Leszek Kotapka, Zbigniew Kłos, Dariusz Wyrębski, Katarzyna Ostrowska i Małgorzata Watorowska.

  Zbigniew Kiljan na kolejna kadencję wybrano na sołtysa Wielkich Łunaw. Do Rady Sołeckiej wybrani zostali: Tomasz Holc, Rafał Manerowski, Roman Szwajkowski oraz Maria Nieradka.


  Burza Mózgów z Robertem Biedroniem w Inowrocławiu.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej